Volkan Demirel Logo
18EYLÜL 2010

"Biz Cevabımızı Pazar Günü Vereceğiz"

Fenerbahçemizin  milli file bekçisi Volkan Demirel Beşiktaş derbisiyle ilgili Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalar yaptı.

"Bütün Fenerbahçe camiası, Beşiktaş maçının çok önemli bir maç olduğunun bilincindedir" diyen Volkan Demirel, "Son maçlara bakıldığında istenen futbolu oynayıp istenen skoru alamıyoruz. Ama ne olursa olsun bunları unutup önümüze bakmalı ve geçmişte kalmamalıyız. Bütün Fenerbahçelilerin sonsuz desteğini bekliyoruz. Stadımızı doldurmalarını ve onlara güzel bir skor hediye etmeyi istiyoruz. Onların desteği bizim için ekstra motive ekstra güç oluyor. Onlar yanımızda olunca nasıl futbol oynadığımız da zaten ortada. Şükrü Saracoğlu’nda her zaman olduğu gibi onları yine yanımızda görmek istiyoruz. Geçmişi geri getiremeyiz, fakat onların desteğine her zaman ihtiyacımız var. Bizim için önemli olan bu. Belki maç 80 dakika berabere gidecek; belki erken gol yiyeceğiz fakat taraftarımız vazgeçmeden bize destek olsun. Taraftarımız tepki gösterirse bu bizi olumsuz etkiler. Maçın sonuna kadar bizimle olmalarını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş’ın formda bir ekip olduğunu dile getiren Volkan Demirel,  "Şu an Beşiktaş daha iyi gözüktüğü için favori gösterilebilir ancak hiçbir derbinin sonucu önceden bilinemez. Geçmişte de bunun bir çok örneği var. Fenerbahçe’nin derbilerde nasıl futbol oynadığı da ortada. Kağıt üzerinde iyi gözüken onlar olabilir ancak benim düşüncem kazanabileceğimiz bir maç olduğu yönünde. Lige kötü bir başlangıç yapmış olabiliriz ancak; "Bizim Fenerbahçe olduğumuzu kimse unutmasın "derken; "İyi bir takımız ama bu henüz sahaya yansımadı. Oynadığımız maçlarda kötü sonuçlar aldık, ancak bunları birbirimize alışma maçları olarak görebiliriz. Ne olursa olsun hiç kimse Fenerbahçe için küçümseyici sözler söyleyemez; söyleyenlere de en iyi cevabı Pazar günü veririz" şeklinde konuştu.

Volkan Demirel sözlerini "Bir çok yeni transferimiz olduğu için birbirimize alışmamız biraz zaman alacaktır. Buna dair ufak tefek sorunlar olduğu görülebilir ancak ben de arkadaşlarım da bunun en kısa sürede düzelmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Derbideki bir galibiyet uyumumuzun artmasını sağlayacaktır. Bunun için ben ve takım arkadaşlarım elimizden geleni yapacağız. Fenerbahçe camiası olarak bu galibiyete çok ihtiyacımız var ve aynı çatı altında toparlanıp bu işin üstesinden geleceğimizi biliyoruz. Ben sadece Fenerbahçelilerin gereken şeyleri yapmalarını ve takımlarına gerekli desteği vermelerini istiyorum. Biz zaten saha içinde birbirimize destek olacağız. Onların da desteği ve motivasyonuyla bu maçtan galibiyetle ayrılacağız. Fenerbahçe çok büyük bir camiadır. Türkiye’nin en büyüğüdür. Yeni gelen arkadaşlarımıza buradaki derbi havalarını anlatıyoruz. Onlar kendi ülkelerinden de biliyorlar bunu. Fenerbahçe- Beşiktaş derbisinin Türkiye için nasıl bir önem taşıdığını onlara anlattığımızı düşünüyorum. Bütün camia bu çatının altında üzülüyor bu çatının altında seviniyor. İleriye doğru bakarak, geçmişi unutarak birbirimize kenetlenmemiz gerekiyor. Bu maçı kazanıp emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz." diyerek tamamladı.

PAYLAŞ