Volkan Demirel Logo
21AĞUSTOS 2014
Diego Ribas Takımla Çalıştı

Diego Ribas Takımla Çalıştı

Profesyonel Futbol Takımımız, çalışmalarına bir günlük iznin ardından akşam saatlerinde Can Bartu Tesislerimizde yaptığı antrenmanla devam etti. Bir süredir tedavi ve çalışmalarını takımdan ayrı sürdüren Diego Ribas antrenmanda yer aldı. Brezilyalı yıldız, antrenmanın tamamında takımla çalıştı.

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal yönetiminde saat 19.00’da başlayan antrenman 1 saat 15 dakika sürdü.

Koşu, ısınma ve koordinasyon hareketlerinin ardından dar alanda minyatür kalede maçlar yapan oyuncularımız, antrenmanı dayanıklılık koşusu ile tamamladılar.

Kalecilerimiz Volkan Demirel, Mert Günok, Ertuğrul Taşkıran ve Erten Ersu ise kaleci antrenörümüz Murat Öztürk eşliğinde takımdan ayrı çalıştılar. Egemen Korkmaz ise özel program dahilinde çalışmalarını sürdürdü.

Fenerbahçemiz, Süper Kupa Finali’nde 25 Ağustos Pazartesi günü Galatasaray ile oynayacağın maçın hazırlıklarını 22 Ağustos Cuma günü yapacağı antrenmanla sürdürecek. Can Bartu Tesislerimizde gerçekleştirilecek çalışma saat 18.30’da başlayacak.

Sağlık Raporu:
Antrenmanın başladığı dakikalarda FB TV mikrofonlarına konuşan Kulüp Doktorumuz Doç.Dr Burak Kunduracıoğlu, tedavi süreçleri tamamlanan ve devam eden oyuncularımız Diego Ribas, Michal Kadlec, Gökhan Gönül ve Egemen Korkmaz’ın sağlık durumları ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Diego Ribas: Öncelikle şunu söyleyeyim, Diego’nun durumu iyi. Saha çalışmalarını da yaptık. Saha çalışmalarında da bir sıkıntı yok. Roma’da olduğumuz dönemde İsmail hocamızın (İsmail Kartal) direktifleri doğrultusunda kondisyoner hocamız Fatih Yıldız ile 4 ekstra antrenman daha yaptı. Bugünde takımla birlikte çalışmalara başladı. Şuana kadar çalışmalarda herhangi bir sıkıntısı olmadı.

Michal Kadlec: Kadlec iyi durumda. Aşil tendonunda şertleşmeler ve sorunlar vardı. Onun da tedavisini yaptık.

Egemen Korkmaz: Egemen’in operasyondan sonra 6 haftalık dinlenme süreci var. Bu süreçten sonra operasyonu yapan ekiple tekrar görüşüp saha egzersizlerine başlayıp, başlayamayacağımızı soracağız. Şimdilik bir sıkıntı görünmüyor, özel programına devam ediyor.

Gökhan Gönül: Bileğine sadece bandaj yaptık demek doğru değil aslında, alçı tedavisi yaptık. Fissür dediğimiz çatlak tarzında bir kırığı var. Hani ayrılmamış, tek bir kortekste ayrılma vardı. Elinde alçıyla antrenmanlara devam ediyor. Maça çıkarken alçıyla oynamayacağı için özel bandajlar yapıyoruz. Bandaj hem bir miktar daha koruyuculuğunu arttırıyor. Ekstra bir durum olmadığı takdirde Galatasaray maçında da aynı şekilde bandajla oynayacaktır.


PAYLAŞ

ETİKETLER
DİEGO, RİBAS, TAKIMLA, ÇALIŞTI