Volkan Demirel Logo
28MART 2010
“Farkı, Orta Sahada Yarattık”

“Farkı, Orta Sahada Yarattık”

Teknik Direktörümüz Christoph Daum, Fenerbahçe'nin Galatasaray maçına, rakibi de iyi analiz de ederek çok iyi hazırlandığını belirtti ve maçı orta sahada fark yaratarak kazandıklarını söyledi.
Maç sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalar yapan Daum, ilk maça iyi hazırlandıklarının altını çizerek, "Bu maça çok iyi hazırlandık. Birçok toplantı yaptık. Her şeyi konuştuk. Galatasaray'ı iyi analiz ettik. Yönetimimiz bize destek verdi. Onlara teşekkür ediyoruz" dedi.
Maç hakkında da konuşan Daum, "Böyle maçlarda detaylar önemli. İki takımın savunması da dikkatli oynadı, fazla pozisyon vermedi. Farkı orta sahada biz yarattık. Mücadele ederek, top kazanarak, kontrataklara çıktık. Alex gerçekten çok iyi bir maç oynadı. Olağanüstü bir performans sergiledi. Ona buradan teşekkür ediyoruz" dedi.
Şampiyonluk yarışı hakkında da konuşan Daum,  "Benim tahminim sezonun son maçına kadar heyecanlı bir lig yaşayacağız. Şampiyonluk son maçta belli olacak. Bu maçı kazandık ama şampiyonluğu kazanmıyorsunuz. İyi bir şekilde, konsantre bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Ama avantaj yakaladığımızı söyleyebiliriz" dedi.

BASIN TOPLANTISI

Teknik Direktörümüz Christoph Daum maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında ise,  oyuncularının verdiği taktiğe göre iyi oynadığını ve galibiyeti hak ettiklerini söyledi.

Hafta içinde Manisaspor ile kupa maçı yaptıklarını hatırlatan Daum, "Bu hafta iki maçımız vardı, ancak tüm hafta boyunca bu maç için hazırlandık. Bu maçla ilgili takıma birçok bilgi verdik. Bu maçı gördükten sonra gerçekten takım verdiğimiz taktiğe göre iyi oynadı ve bu maçı hak ettik" dedi.  Savunmanın çok iyi oynadığını belirten Daum,  "Orta sahada da rakipten daha iyiydik. Böyle bir maçı kazanmak için iyi bir kaleciye de ihtiyacımız var. Volkan Demirel'in yaptığı kurtarışı olağanüstüydü. Bu maçta oynayan her futbolcumuz, giydiği Fenerbahçe formasının hakkını verdi. Zor bir dönem yaşadık. Sezon sonuna doğru gidiyoruz. Bu dönemlerde sinirlerinize hakim olmanız lazım. Önümüzdeki maçlarda takımın bu şekilde oynayacağına eminim. Artık bizi final maçları bekliyor. Bugünkü galibiyetle iyi bir avantaj yakaladık. Daha yapacak şeylerimiz var. Ama Ali Sami Yen Stadı'nda maç kazanmak sevindirici. Bugünkü galibiyetin tadını her Fenerbahçeli çıkarsın, ama ben teknik direktör olarak önümüzdeki maçı düşünüyorum" diye konuştu.
Daum, derbi maçların her zaman "Özel" olduğunu ifade ederek "Derbilerde, o günkü formunuz sonucu belirler. İki takım aynı seviyede gibi ama bu maçlarda detaylar çok önemli. Biz de bazı pozisyonlarda daha akıllı davrandık" diye konuştu.
Uzaktan şut çalışması yapılıp yapılmadığının sorulması üzerine Daum, "Ben bir Türk antrenör olsaydım 'Evet tam bunu istedik' derdim. Futbolu biliyoruz, biraz da şans lazım. Selçuk denedi, attığı şut da gol oldu. 'Evet Galatasaray'ı çok iyi analiz ettim, uzaktan atılan şutlarda sıkıntı yaşıyorlar' diyebilirdim. Bazı antrenörler, 'Savunmanın arkasına girmeniz lazım gol atmak için' der. Tabii ki oraya gireceksiniz yoksa gol atamazsınız. Uzaktan atılan şutlar her maç için önemlidir. Galatasaray'ın da uzaktan şutları var. Bugün şans bizden yanaydı" diye konuştu.
Ligde henüz hiçbir şeyin sonuçlanmadığını hatırlatan  Daum, "Son maçta şampiyonluk belli olur. Biz kaybetseydik kopabilirdik. Ama Galatasaray hiçbir şey kaybedilmiş değil. Her maçtan sonra her şey değişebilir" diye konuştu.

PAYLAŞ