Volkan Demirel Logo
18AĞUSTOS 2010
“Farklı Bir Fenerbahçe Göreceksiniz”

“Farklı Bir Fenerbahçe Göreceksiniz”

Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Selanik Toumba Stadı’nda basın toplantısı düzenledi.
Aykut Kocaman basın toplantısında şu açıklamalarda bulundu: "2 taraf adına şanslı bir kura demek doğru değil. Büyük umutlarla Şampiyonlar Ligi’ne başlayıp elenen 2 rakip yarın sahada olacak. Şanssız bir kura denilebilir. Bir taraftan da şanslı. Burada aynı coğrafyada olmak güzel. Aldığımız nefes aynı. Ayrıca Atatürk’ün doğduğu yerde olmak  da gurur verici. Rakibimiz güçlü bir takım bunu net olarak ifade etmek istiyorum.. Biz de güçlü ve tecrübeliyiz. Son 10 yılda rüştünü ispat etmiş sağlam bir takımız.  Young Boys maçındaki Fenerbahçe’den daha farklı bir Fenerbahçe göreceksiniz."

Kalecimiz Volkan Demirel’in durumu ile ilgili olarak ise Aykut Kocaman, " Volkan için son ana kadar bekleyeceğiz. Oynama ihtimali, kadar oynamama ihtimali de bulunuyor" dedi.
Niang’ı oynatıp oynatmayacağı ile ilgili bir soraya Kocaman, "Fenerbahçe’nin tüm organizasyonu Şampiyonlar Ligi içindi. Şimdi Avrupa Ligi organizasyonda olmak istiyoruz. Her maç gergin ve streslidir. Yeni transferimiz Niang’ı kullanmayı düşünüyorum. Ama ilk 11’de olup olmayacağına daha karar vermedim. Önümde 24 saat var" diye konuştu.

PAOK’u takip edip etmedikleri ile ilgili bir soruya ise Aykut Kocaman, "PAOK’un 2 maçını izledim. Yardımcım da Partizan maçını izledi. Ajax maçında disiplinli, sert ve topun arkasına bütün olarak olmayı seven bir takım imajı çizdiler. Yarın en büyük engelimiz bu olacak" şeklinde yanıt verdi.

Görülen kartların çokluğu ile ilgili bir soruya ise Aykut Kocaman, "Sadece yarınki maç değil sezon başında da kırmızı kartlar konusunda uyarıda bulundum. Bunun devamı olmayacak. Futbolcular mesleki anlamda buna dikkat etmek zorunda. Her zaman söyledikleriniz olmuyor. Futbolda kart olayları anlık gerçekleşiyor" diye yanıt verdi.


"Elimizden geleni yapacağız"

Öte yandan kaptanımız Alex de Souza basın toplantısında tüm güçlerini ve kalitelerini sahaya koyarak, ikinci maç için avantajlı skor elde etmek istediklerinin altını çizerek, "Sahada elimizden geleni yapacağız. Bizim için avantajlı skor, kazanmak’’ dedi. 
Alex, bir Yunanlı gazetecinin "Toumba Stadı’nda oynayacağını biliyor mu?’’ şeklindeki sorusu üzerine, şunları söyledi: "Elbette burada oynayacağımızı biliyoruz. Gerek internetten gerek televizyondan buranın nasıl bir stat olduğunu, taraftarların rakip takım üzerinde nasıl baskı kurduğunu ve PAOK üzerindeki olumlu etkiyi biliyoruz. Maçlardan önce rakiplerimiz hakkında bilgi alırız ve onlara saygı duyarız. PAOK’un ne kadar güçlü ve zorlu bir rakip olduğunu biliyoruz. Yunanistan Ligi’nde forma giyen Brezilyalı arkadaşlarım var. Onlardan da bilgi aldım. Zorlu bir rakip bekliyorum.’’ 
Şampiyonlar Ligi’ne ön elemede veda etmemizle ilgili bir soru üzerine de Alex, bunun geride kaldığını, artık önlerine baktıklarını, PAOK ile yapacakları iki maçta da iyi oynayarak, tur atlayıp UEFA Avrupa Ligi’ne kalmak istediklerini kaydetti.

PAYLAŞ