Volkan Demirel Logo
05NİSAN 2019
Fener Ol Kampanyasından Tarihi Günde Tarihi Başlangıç

Fener Ol Kampanyasından Tarihi Günde Tarihi Başlangıç

Kulübümüzün mali bağımsızlığını için tarihi öneme sahip "Fener Ol" kampanyasının startı, tarihi bir organizasyonla verildi.

Kampanya 2015'te Rize-Trabzon yolunda Fenerbahçe takım otobüsüne yapılan silahlı saldırının 4. yıldönümü olan 4 Nisan 2019 Perşembe günü saat 04.00'te başladı.

Saat 04.00'ten itibaren Kulübümüzün resmi iletişim kanalları; Fenerbahçe Televizyonu, Radyo Fenerbahçe, www.fenerbahce.org ve sosyal medya hesaplarına ulaşım sağlanamadı. Stadımızda ve tesislerimizde led ekranlar kapatılırken, bayraklar indirildi. Türkiye genelindeki tüm Fenerium mağazaları ve mağazaya ait internet sitesi de kapandı. Yoğurtçu parkındaki Alex ve Lefter heykellerinin ise üstü örtüldü.

Saat 19.07 itibariyle Fenerbahçe Televizyonu yayına başlarken, stadımızda ve tesislerde bayraklar göndere çekildi, led ekranlar ve Feneriumlar açıldı. Heykellerin üzerindeki örtüler de kaldırıldı. Televizyonumuzda ekrana 4 yıl öncesi silahlı saldırıya atıfta bulunan özel video geldi.

Ardından üst üste fener ol kampanyasının reklam filmi izleyicilerle buluştu ve Başkanımız Ali Koç saat 19:15'te yaptığı konuşmayla Fener Ol kampanyasını resmen başlattı.

Başkanımız Ali Koç'un konuşmasının ardından canlı yayında konuklarla birlikte kampanyanın ayrıntıları izleyicilere aktarıldı. Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Futbol Takımımızın Teknik Direktörü Ersun Yanal, kaptanlar Volkan Demirel, Mehmet Topal, Hasan Ali Kaldırım, Fenerbahçe Beko Basketbol Takımımızın Baş Antrenörü Zeljko Obradovic, kaptan Melih Mahmutoğlu, kampanyanın gönüllü yöneticileri ile sanat camiasından ünlü isimler görüşlerini paylaştı.

Fener Ol kampanyasıyla ilgili hazırlıkların yer aldığı videolar ve Türkiye'nin bir çok ilinden gelen görüntüler de programa renk kattı.

Fener Ol kampanyası için gerçekleştirilen özel yayın gece geç saatlere kadar sürdü.

Fotoğraflar: Burak Saltık, Ahmet Hopyar, Semih Bahadır

PAYLAŞ