Volkan Demirel Logo
04EKİM 2014
İsmail Kartal:

İsmail Kartal: "Futbolcularımla Gurur Duyuyorum"

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, Torku Konyaspor maçında 10 kişi kalmalarına rağmen maçı bırakmayan futbolcularıyla gurur duyduğunu belirterek, maçın sonunda 2-3 oyuncunun yorgunluktan ayaklarına kramp girdiğini belirtti. 

Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan İsmail Kartal, “Birkaç haftadır iyi olacağız, iyi takımız diye konuşuyorum. Maça Konya iyi başladı, 15-20 dakikadan sonra golü bulduk daha iyi oynamaya başladık. İstediğimiz gibi tempo yarattık. Ondan sonra bir penaltı, anlayamadığım şekilde anlamsız bir kırmızı kart. Ortam gerildi” değerlendirmesinde bulundu. 

Soyunma odasına 10 kişi giden takımı ile yaptıkları toplantıya değinen Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, “Devre arasında soyunma odasında bir toplantı yaptık. 10 kişi kalsak bile disiplinle oynarsak bu takımı yenebileceğimizi göstermemiz gerektiğini konuştuk. Fenerbahçeli duruşunu yansıtmamız gerektiğini söyledik. Buna hazır olduğumuzu 2 hafta önce söylemiştim. 10 kişi bile kalsak ruhumuzu göstermemiz gerektiğini söyledik. İkinci yarıda bu ruhu hissettirdik. 10 kalmamıza rağmen oyunu bırakmadılar. Maç sonunda 2-3 tanesinin ayağına kramp girdi. Bu oyuncular varsa şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olduğunu gösterdiler. Futbolcularımla gurur duyuyorum. Onlara her şeyin en iyisi yakışır, tebrik ediyorum. Güzel mesajlar verdiler. Fenerbahçelilik adına onlarla ne kadar gurur duysak azdır” ifadelerini kullandı.

Galibiyetin öneminin altını çizen İsmail hoca, “Biz bu akşam birçok şeyi kazandık takım olarak. Bu gece çok şey kazandık.Bu galibiyet bize inanan taraftarımıza, camiamıza bayram hediyesi olsun” dedi.

Milli takım arası içinse İsmail Kartal, “Bu ara bize bir nefes oldu. En iyi şekilde değerlendirip, iyi çalışacağız. Bir nefes oldu en iyi şekilde değerlendireceğiz” diye konuştu.

Basın toplantısı
İsmail Kartal, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında ise, ilk yarıda skorun eşitlendiği penaltıdan sonra Bekir İrtegün'ün gördüğü kırmızı kartla gerginliğin arttığını anımsattı.

Maçın devre arasında takımla toplantı yaptıklarını dile getiren Kartal, şunları kaydetti:

"Fenerbahçe takımı olarak 10 kişi de kalsak bir duruş, bir Fenerbahçe ruhu ve hırs ortaya koymamız gerekiyordu. Oyuncularıma 10 kişi de kalsak fiziksel, teknik ve taktik açıdan bu takımı yenebileceğimizi anlattım. Bu inançla ve hırsla ikinci devreye başladık. Golü de bulduk ve öne geçtik. Daha sonra maç sonuna kadar 10 kişi kalmamıza rağmen oyuncularım takdire şayan bir mücadele yaptılar. Onlarla ne kadar gurur duysam azdır. Bu gece çok şey kazandık, sadece 3 puan almadık. Çok şey kazandık, çok... Bu 3 puan çok önemliydi ve anlamlıydı. Camiamıza hayırlı olsun, onlara bayram hediyemiz olsun."
 
İsmail Kartal, futbolcuların hakeme yönelik itirazlarıyla ilgili soruyu, "Bekir İrtegün'ün gördüğü kartta görüntüleri izleyenlerden aldığım bilgi, öyle çok da kırmızı kartlık pozisyon olmadığı yönünde. Futbolcular, arkadaşlarının haksız bir şekilde atıldığına inandıkları için ortaya bu tepkiyi koydular. Bu da çok doğal bir şeydir. Zaman zaman bir gerginlik var. Takımımızın ortaya koyacağı performans bu değil. İyi çalışıyoruz. Karşılığını yavaş yavaş alacağımızı düşünüyorum" şeklinde yanıtladı. 
 
Emenike ve Alves'in yedekler arasında yer almasıyla ilgili Kartal, "Biz bir takımız. Maça, rakibe göre değerlendirme yapıyoruz. Hepsi değerli oyuncular. Kadlec de Çek Cumhuriyeti Milli Takımı'nda oynayan bir oyuncu. Zaman zaman çeşitli rotasyonlar yaparak takımımızı bu şekilde maçlara hazırlamaya çalışıyoruz" diye konuştu. 
 
Diego'nun zamana ihtiyacı olduğunu kaydeden Kartal, "Türkiye'de sert bir futbol, kaos futbolu oynanıyor. Diego'nun buna alışması için zamana ihtiyacı var. Hep beraber bekleyeceğiz. Oynamayacağı zamanlar da olacaktır. Zamana ihtiyacı var diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.  
 
Görülen kartlarla ilgili olarak da Kartal, "Takım bir irade ortaya koymak istedi. Sanıyorum biraz ayarı kaçtı. Onlar akıllı, iyi profesyoneller. Dengesini bulacağımızı düşünüyorum" dedi. 
 
İsmail Kartal, kaleci Volkan Demirel'in belindeki sorun nedeniyle iğnelerle maça çıktığını ifade etti. İsmail hoca, maçtan sonra MR çektirmek için hastaneye götürülen Volkan konusunda, "Takım kaptanı olarak gerçekten çok büyük bir özveri ile maça çıktı. İğnelerle maça çıkardık. Belindeki spazm tekrar nüksetti. Arka adalesinde de gerilme var. Kendisine teşekkür ediyorum" değerlendirmesini yaptı. 
 
Bu arada, sakatlığı nedeniyle maç kadrosunda bulunmayan Emre Belözoğlu, Galatasaray derbisi için durumunun henüz belli olmadığını söyledi.

PAYLAŞ