Volkan Demirel Logo
28EYLÜL 2016

"Kazanmak Mecburiyetindeyiz"

Hollandalı Teknik Direktörümüz Dirk Advocaat, Feyenoord maçını kazanmak zorunda olduklarını yoksa işlerin kendi açılarından zorlaşacağını söylerken, takım kaptanımız ve tecrübeli file bekçisi Volkan Demirel de, “Rakipten ziyade bizim ne yapacağımız önemli” dedi.

Fenerbahçemiz, UEFA Avrupa Ligi A Grubu 2. maçında, 29 Eylül Perşembe günü saat 22:05’te Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde Hollanda ekibi Feyenoord takımı ile karşı karşıya gelecek.  Bu maç öncesinde Teknik Direktörümüz Dirk Advocaat ile takım kaptanımız Volkan Demirel stadımızda düzenlenen basın toplantısında medya mensuplarının karşısına geçti ve soruları yanıtladılar.

Volkan Demirel: “Maçı kazanarak taraftarlarımızla güzel bir akşam yaşayacağız”

“Önemli bir maça çıkacağız. Rakibimiz 8 maçtır kaybetmiyor. Hocamız bu konuda bize gerekli bilgileri veriyor. Akşam son antrenmanımızı yaparak, kampa gireceğiz. Takım arkadaşlarımla da detayları konuşuyoruz. Belki oyun olarak istenilen seviyede değiliz ama kazandıkça daha fazla yol kat edeceğiz. Sezona düşük başladık ama inşallah yukarılara gideceğiz. Maçı kazanarak taraftarlarımızla güzel bir akşam yaşayacağız.

Bu tür maçlarda rakipten ziyade bizim ne yapacağımız önemli. İyi ekip, organize takım olabilirler ama biz de bunlara karşılık verecek iyi takımız. Yeter ki istediklerimizi sahaya yansıtalım stadımızın atmosferinde.

Fazla pozisyon vermiyoruz ama gelen pozisyon genelde gol oluyor. Bu biraz da şansla ilgili.  Gol yediğim için ben her zaman hatalıyım, bunu her zaman kabul ederim ama defansta ve takımda sorun görmüyorum.

Kötü bir ortamımız yok. Puan kaybederken de arkadaşlığımız iyiydi, kazanırken de. Futbol bu. Bazen kötü, bazen iyi başlarsınız.  Bu durum ligin ilk haftasında da böyleydi, son iki haftasında da. Biz Fenerbahçe olarak bu formanın ne anlama geldiğini çok iyi biliriz. Bu formaya layık olarak devam edeceğiz. İçeride sıkıntının olduğu söz konusu değil."


Dirk Advocaat: “En iyi oyuncular sahada olacak”

"Oyuncu rotasyonu yapacak durumda değiliz, en iyi oyuncular sahada olacak.

Ligde daha yolun başındayız. Grupta ise Manchester United esas favori. Diğer üç takımda ikincilik için mücadele edecek. Feyenoord Manchester United karşısında aldığı galibiyetle önemli avantaj yakaladı. Yarın ki maçı kazanmak mecburiyetindeyiz, kazanamazsak işler bizim için zorlaşır.

Benim için duygusal bir karşılaşma olmayacak. Önemli bir maç bizi bekliyor. Rakibin Ligde ve Avrupa’da yaptıkları inanılmaz. Kaptanın da az önce söylediği gibi onlardan ziyade bizim ne yapacağımız önemli. Galibiyet için her şeyi yapacağız. Deplasman karşılaşmaları her zaman kendi sahanızda yaptığınız maçtan daha zordur. Bu durum Feyenoord içinde geçerli.

Siz son maçı izlediniz mi? Ozan ve Josef, Mehmet'in 10 metre önünde oynadılar. 3 önlibero ile çıktığımızı o yüzden söyleyemezsiniz. Belki geçmişte öyle oynamış olabilirler. Ama siz sahada olana bakmalısınız.Son 2 maçta 7 gol attık, 15 pozisyona girdik, kalemizde iki gol gördük. Bunda sıkıntılı olan durum nedir? Burada tek bir sorun var. Çok sayıda pozisyona giriyoruz, sadece son pas daha iyi olmalı. Pozisyona girdiğininiz sürece bunu geliştirebilirsiniz. Son pası çalışmamız gerekiyor.

Volkan Şen’den çok memnunuz, son pas hariç. Son derece etkili bir oyuncu. Gol atmış, atmamış farketmez. Başka oyuncular daha müsait pozisyonda olduğunda o pası atması gerekiyor. Son pas da vizyonunu geliştirmeli ve açmalı. İnsanların izlemekten keyif aldığı sahada onu görmekten hoşlandığı bir oyuncu.

Hollanda milli takımındaki görevimi bıraktığım için pişman değilim. Neyin doğru olduğuna inanırsam onu yaparım. Burada olduğum için çok şanslıyım. Herkese böyle şans verilmiyor. Belki kariyerim son adımı olarak burayı seçtim ve bundan pişmanlık duymuyorum.

Robin van Persie’nin sahada olup olmayacağını yarın göreceğiz.

(Giovanni van Bronckhorst) Aslında ben onu bir öğrenci olarak değil de Koç olarak görüyorum. Onu çok uzun zamandır tanıyorum ve çok seviyorum.

Fenerbahçe Türkiye'nin en büyük kulüplerinden birisi. Taraftarımız bize büyük güç veriyor. Taraftar konusunda Fenerbahçe’nin ve Feyenoord’un ortak yönleri var. "

PAYLAŞ