Volkan Demirel Logo
01KASIM 2007
“Kendimle Gurur Duyuyorum”

“Kendimle Gurur Duyuyorum”

Milli kalecimiz Volkan Demirel, geçen sezonlarda maçlarda yaptığı hatalardan ders çıkarmasını bildiğini söyledi. Volkan Demirel, kötü dönemlerden geçerek tekrar iyi bir noktaya gelmenin büyük başarı olduğu ve bunu başardığı de için kendisiyle gurur duyduğunu kaydetti.
Volkan Demirel, Futbol Federasyonu'nun aylık Tam Saha dergisinde yayınlanan röportajında, geçen sezonlarda yediği hatalı goller nedeniyle kendisini baskı altında hissettiğini belirterek,
"Yaptığım 2-3 hata var. Bunları kısmetsizlik olarak da nitelendirebiliriz. Ama bunları yaşadım ve ders çıkarmasını bildim. İnsanlar hayatlarında hatalar yapar. Sadece kaleciler değil, futbolcular da hata yapıyor ama son adam olan kalecinin hatası sonuca direkt etki ediyor. Bu hataları kaldırabildiğim ve yoluma devam ettiğim için şu an ayaktayım ve Fenerbahçe takımının kalesini koruyorum, milli takıma da çağrılıyorum. O dönemden geçerek tekrar bu noktaya tırmanmak bence büyük başarıdır. Bunu başardığım için kendimle gurur duyuyorum" dedi.
Futbolculara göre kalecilerin oynama şansının az olduğunu, bir kalecinin sürekli oynadığı zaman kendisini geliştirebildiğini ifade eden Volkan Demirel, "Bir takımda 25-26 futbolcu var. Bunların üçü kaleci ve sadece biri kaleye geçebiliyor. Bir kaleci sürekli oynadığı zaman kendisini geliştirebilir. Diğer futbolculara göre kalecinin oynama şansı daha az. Bir kez kaleye geçince de çalışıp formayı vermemek lazım. Ama performansı etkileyen pek çok faktör var ve bazıları elinde değil. Böyle sebepler nedeniyle formamı kaptırmış olabilirim ama, şu an Fenerbahçe kalesinde olduğum için mutluyum. Formayı bırakmayı da düşünmüyorum" dedi
Roberto Carlos'un takıma büyük katkısı olduğunu ifade eden Volkan, "Takıma olan etkisi çok büyük. Bence bu etki Şampiyonlar Ligi maçlarında açıkça görülüyordur. Roberto Carlos'un ismi var, dünyaca çok ünlü bir insan ama bir o kadar da mütevazı. Küçükle küçük, büyükle büyük oluyor. Her çeşit insanla eşit seviyeye gelebiliyor. Tanıtım açısından Fenerbahçe'ye büyük katkıları olmasının yanı sıra sahadaki varlığıyla da bize büyük artılar katıyor. Rakip takımda çok önemli bir yıldız varsa, bizde de Roberto Carlos var düşüncesiyle sahaya çıkıyoruz. Taraftar da bunun bilincinde. Onun varlığı sayesinde herkes daha rahat ve güvenli oluyor" dedi.
Özel yaşantısı zaman, zaman medyaya haber olan Volkan Demirel, söylentilerin aksine ailesiyle yaşadığını, hiçbir zaman ayrı bir evi olmadığını bildirdi. Volkan Demirel, "İdmanların ardından arkadaşlarımla belki bir yemek yer ve evime çekilirim. Hiç ailemden kopmadım, her zaman da onlarla birlikteyim. Her ne kadar bu konuda söylentiler çıksa da hiçbir zaman ayrı bir evim olmadı. Evim yurdum bellidir. Merak eden gelip bakabilir. Gayet sakin ve normal bir hayat sürüyorum. Takımla beraber geceleri dışarı çıkarım, galibiyetlerden sonra eğlenceye gideriz. Kız arkadaşım derseniz, o yok. Eskiden vardı. Yalnızlığıma devam ediyorum. Ailemle mutluyum. Çok abartılacak bir hayatım yok" diye konuştu.
     


 
 

 

 

 

 

 

PAYLAŞ