Volkan Demirel Logo
03TEMMUZ 2015
Mehmet Topal:

Mehmet Topal: "Rekabet Başarıyı Getirir"

Başarılı orta sahaya oyuncumuz Mehmet Topal, yeni sezon çalışmalarının  yoğun bir şekilde devam ettiğini ve takıma katılan yeni isimlerle birlikte ekip içindeki rakebatin artacağını ve bunun Fenerbahçe'ye başarıyı getireceğine vurgu yaptı. 

Yeni sezon hazırlıklarını Düzce Topuk Yaylası Tesislerimizde sürdüren Profesyonel Futbol Takımımızda Mehmet Topal, kameraların karşısına geçti ve önce kamp sürecini ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Mehmet Topal: "Ağır idmanlara rağmen neşeli ve güzel bir ortam var"

Sabah saatlerinde gerçekleştiren antrenman sonrasında yapılan basın toplantısına katılan Mehmet Topal, önce kampı değerlendirdi. Topal, “Çok iyi bir ortamda çalışıyoruz. 2 gün önce takıma katıldım. Hocamızda kendi düzen ve sistemini oturtmaya çalışıyor. Çok iyi çalışıyoruz. Ağır idmanlara rağmen neşeli ve güzel bir ortam var. İnşallah kazasız belasız bir kamp dönemi geçiririz” dedi.

Mehmet Topal: "Burada çok mutluyum"

Hakkında çıkan transfer haberleriyle ile de ilgili konuşan deneyimli orta saha oyuncusu, “1 yıllık daha sözleşmem var. Buraya gelirken, gidecekmişim gibi hiç düşünmedim. Tabii ki biz profesyoneliz. 'Kal' derlerse mücadelemizi vermeye devam ederiz. Transfer işleriyle menajerim ilgileniyor. Tekliflerin gelmesi bizim açımızdan onore edeci. Fenerbahçe’yle devam eden bir yılık sözleşmem var. Sözleşmem devam ediyor ve burada çok mutluyum. Mücadelemize devam edeceğim. Bizler profesyoneliz ve zaman neyi gösteririz bilemeyiz. Şu anda takıma motiveyim” açıklamasında bulundu. 

Mehmet Topal: "Hocamız çok disiplinli"

Teknik Direktör Vitor Pereira’nın çalışma yöntemiyle ilgili soruya da Topal, “Hocamız çok disiplinli. İyi ve ağır idmanlar yapıyoruz ki,  bunları da sezon öncesi yapmak zorundayız. Hoca kendi sistemini oturtuyor. Ve inşallah elimizden geldiğince yardımcı oluruz. Aynı zamanda hoca benimle birlikte takımda bütün oyuncuları tanıyordur. Benimle ilgili söylemi de bizim adımıza gurur verici” yanıtını verdi.

Mehmet Topal: "Fenerbahçe'de kaptanlık şeref ve onurdur"

Emre’nin takımdan ayrılışı ve basında yer alan kaptanlık meselesi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Milli oyuncu, “Emre ağabeye camiamıza hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Uzun süredir aramızda abi kardeş ilişkisi vardı. Takımdan ayrıldığı için kendi adıma çok üzüldüm. Kalitesi ve insanlığı takdir edici. Tecrübelerinden ve destekten dolayı teşekkür ederiz. Fenerbahçe'de kaptanlık yapmak şereftir, onurdur. Kaptan şu an Volkan Demirel. Beni rahatsız ediyor bu konu, Volkan ağabeyi de rahatsız ediyordur. 13 14 yılını vermiş bu camiaya, takımın kaptanı Volkan Demirel'dir.”  ifadelerini kullandı.

Mehmet Topal: "Her mevkide alternatifler var"
Yapılan transferler ve Nani’ye ilişkin soruya da orta saha oyuncusu, “Rekabet başarıyı getirir. Gelen arkadaşlarımız en iyisini yapacaktır. Her mevkide alternatifler var. Nani dünya yıldızı bir isim. İnşallah birlikte büyük başarılar imza atarız” yanıtını verdi.

Mehmet Topal: "İnşallah alnımızın akıyla bu süreçten çıkacağız"
Hoca hangi sistemde takımı oynatırsa oynatsın, takıma faydalı olmak için ellerinden geleni yapacaklarını dile getiren Topal, 3 Temmuz süreci ve Şampiyonlar Ligi ile ilgili de şöyle konuştu: 

"O sürecin ardından camiaya katıldım. Yaşanılabilecek  en zor süreci camiamız atlatmıştır. Önümüzde mahkeme süreci var. Başkanımızdan taraftara, herkes o süreçte camiaya sahip çıktı. İnşallah alnımızın akıyla bu süreçten çıkacağız. Başka bir takım bizim yerimizde olsaydı bu süreçten çıkabilir miydi? Bilmiyoruz. Bu süreçte camia olarak dik bir duruş gösterdik. Avrupa kupalarına katılmadığımız zamanlar üzüldük. Önümüzde önemli elemele maçları var. Şampiyonlar Ligi’ne gitmek istiyoruz.  Bunun mücadelesini vereceğiz. En iyi şekilde hazırlanacağız.”

Mehmet Topal:"İnşallah hedeflerimize ulaşırız"

Takımdan ayrılan arkadaşların kendilerini üzdüğünü ancak yeni isimlerle birlikte takımın başarısı için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Mehmet Topal sözlerini şu ifadelerle tamamladı:  

“Aramızdan ayrılmaları bizleri üzdü. Dostluğumuz ve arkadaşlığımız vardı ama bizler profesyonelleriz.Sisteme ayak uydurmalıyız. Biz de bu oluşumun bir parçası olmaktan mutluyuz. Amacımız yeni arkadaşları takıma faydalı olmalarını sağlamak. İnşallah onlarla birlikte hedeflerimize ulaşırız.” 

PAYLAŞ