Volkan Demirel Logo
04EYLÜL 2015
Ortaköy’de Fenerbahçe Yandex Ve Hedef 1 Milyon Üye Projeleri Tanıtıldı

Ortaköy’de Fenerbahçe Yandex Ve Hedef 1 Milyon Üye Projeleri Tanıtıldı

Başkanımız Aziz Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, futbolcularımız ve sporcularımız kulübümüzün en önemli projelerinden ikisi olan Fenerbahçe Yandex ve Hedef 1 Milyon Üye tanıtım çalışmalarına devam ediyor.

Fenerbahçe Yandex ve Hedef 1 Milyon Üye projelerimizin tanıtım gezisi ikinci gününde Ortaköy’de bulunan Fenerium Mağazamızdan başlayarak bölgede devam etti.

Başkanımız Aziz Yıldırım, Asbaşkanlarımızdan Nihat Özbağı, Önder Fırat, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Selim Sapan, Dr. Serdar Erkan, Barış Aydil, futbolcularımızdan Volkan Demirel, Michal Kadlec, Gökhan Gönül, Abdoulaye Ba, Hasan Ali Kaldırım, Uygar Mert Zeybek ile Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Takımı oyuncularımızdan Dicle Nur Babat, Şeyma Ercan, Ergül Avcı, Katarzyna Skorupa ve genç bayan basketbolcularımız bu gezide taraftarlarımızla bir araya geldi. 

Bölge esnafı tarafından sıcak ve samimi bir şekilde karşılanan Başkanımız, yöneticilerimiz ve sporcularımız tanıtım gezisi boyunca Fenerbahçe Yandex ve Hedef 1 Milyon Üye projelerimizi halka anlattı. İşyerlerini gezen Başkanımız, yöneticilerimiz ve sporcularımız Fenerbahçe Yandex’te aramaların nasıl yapılması gerektiği ve bu aramalardan kulübümüzün nasıl kazanç sağlayacağının anlatıldığı Fenerbahçe Yandex broşürleri de dağıttı.

Başkanımız Aziz Yıldırım ve yöneticilerimiz Fenerbahçe Yandex’te aramaların nasıl yapılması gerektiğini ve bu aramalardan kulübümüzün nasıl kazanç sağlayacağını bizzat anlattılar.

Fenerbahçe TV’nin de canlı olarak ekranlara getirdiği Fenerbahçe Yandex ve Hedef 1 Milyon Üye tanıtım gezisinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkanımız Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Yandex'in telefonlarda da kullanılmaya başlandığında istenilen hedeflere ulaşacaklarını söyledi.

Başkanımız Aziz Yıldırım: “Telefonlarda da kullanılmaya başlandığında istediğimiz hedeflere ulaşacağını görüyoruz”

Şu ana kadar Fenerbahçe Yandex’te 525 bin kişinin arama yaptığını söyleyen Başkanımız Aziz Yıldırım, “Arkadaşlarla beraber geldik. Beraber gezeceğiz Ortaköy’ü. Sizin de sayenizde kamuoyuna duyurmuş olacağız Fenerbahçe Yandex’i kullanma hadisesini. Şu ana kadar 525 bin kişi arama yapmışlar tekil olarak. 2.5 milyonun üzerinde kişi de arama yapmış. 525 binin yüzde 60-70’i 1-2 defa arama yapmış, bazıları 7-10 arası arama yapmış. 40-50 arayan ve 100-200’e giden aramalar da var ama onlar daha az olduğu için ortalamaya baktığınız zaman 7-8 arama arasında değişiyor. Girip aramayan Fenerbahçelilere seslenip her gün Fenerbahçe Yandex’i kullanmalarını rica ediyoruz. Kısa zamanda telefonlarda da kullanılmaya başlandığında istediğimiz hedeflere ulaşacağını görüyoruz. Kamuoyuna duyurmanızdan dolayı da sizlere ayrıca teşekkür ediyorum. Bundan sonra Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde de, Bakırköy taraflarında da veya başka yerlerde sizde katılırsanız beraber gezeceğiz ve bu tanıtımı yapacağız” dedi.

Başkanımız Aziz Yıldırım: “Temennim, milli takımımızın kazanması

Daha sonra Milli Takımımızın Letonya’yla yaptığı 2016 Avrupa Şampiyonası Eleme maçını değerlendiren Başkanımız Aziz Yıldırım, “İyi oynadılar, çok gol kaçırdılar. Futbol bu, olabilir. Letonya’yı yenememenin üzüntüsünü fazla yaşamamak lazım. Hollanda’yı yenmek için hazırlanmak lazım. Hollanda’yı yenerlerse avantaj yakalarlar. Ancak 2 zor maç var. O zor maçlardan çıkarılacak puanlarla kendi durumumuzu netleştiririz diye düşünüyorum. Temennim, milli takımımızın kazanması” diye konuştu.

Başkanımız Aziz Yıldırım: “Demek ki bir insanın canı yandığı zaman bazı söylemler yapabiliyor”

Fatih Terim’in hakemlerle ilgili şikayet ettiğini hatırlatan Başkanımız Aziz Yıldırım, “Bundan sonra ben hiçbir zaman şikayet etmeyeceğim, hep o şikayeti yayına koyacağız. Herkes görecek. Demek ki bir insanın canı yandığı zaman bazı söylemler yapabiliyor. Haklı mıydı? Bana göre haklıydı. Size göre haksız olabilir ya da başka yorumlar olabilir. Arkadaşlarımız ve ben konuştuğumuz zaman canımız yanıyor, diğer kulüpler için de geçerli. Bazı şeyler söyleyebiliyorsunuz. Hemen karşılığı ceza olmamalı” şeklinde konuştu. 

Başkanımız Aziz Yıldırım: “Volkan çağırıldığı anda milli formayı rahatlıkla giyecektir”

Kalecimiz Volkan Demirel’in çağırıldığı anda milli formayı giyeceğini söyleyen Başkanımız Aziz Yıldırım, “Volkan’la ilgili de, bugün konuştum kendisiyle de. Milli takım teknik direktörü Fatih Terim’e ve federasyon yetkilileriyle de onun namına ben konuşuyorum kulüp başkanı olarak. Volkan’a yapılan hareketlerden dolayı ve küfür hadiselerinden o günkü şartlarda Türkiye’deki olaylar, Fenerbahçe’nin üzerine gelme, Fenerbahçe’nin üzerinden oyuncularımızı milli takımda olmalarına rağmen yıpratma, onlara karşı bir cepheleşme hadisesi vardı. Bunu biliyorsunuz, unutmadık, daha dündü. Şimdi o şartlarda Volkan’da psikolojik olarak rahatsızlığından dolayı Sayın Fatih Terim’e ‘böyle böyle olaylar yaşadık beni bir daha çağırma’ gibi ifadeler kullanmış ama bu ifade o gün geçerlidir. Bugün Türkiye’nin ihtiyacı varsa, şu anda en formada kaleci Volkan’sa, öyle değerlendiriyorsa, bunu değerlendirecek de milli takım teknik heyetidir, biz değil. Böyle bir şey varsa Volkan görevi yapmaya hazırdır. Her zaman da hazır olacaktır. Çağrıldığı anda da milli formayı rahatlıkla giyecektir” ifadelerine değindi.

Başkanımız Aziz Yıldırım: “Biraz bekleyin…”

Fenerbahçemizin yeni transferlerinin performanslarına da değinen Başkanımız Aziz Yıldırım, “Biraz bekleyin. Sezon sonunda değerlendirmeyi yaparız. Bakın, Messi de gelse bu ülkeye, Ronaldo da gelse aynı bugünkü şartlarda yorum yapanlar bu yorumları nasıl Robin van Persie’ye yapıyorsa, Nani’ye yapıyorsa, Gomez’e, Sneijder’e veya bir başkasına bütün kulüplerdeki iyi oyuncular hakkında yapıyorsa yarın yine yapacaklar. Bu koşmuyor diyecekler, bu durmuyor, oradan vurulur mu, vurulmaz mı diyecekler, bu tenkitleri yapacaklar. Bunlara kulakları tıkayacağız, sene sonunda başarıya ulaşacağız. Fenerbahçe için başarı nedir? Şampiyon olmak ve Avrupa’da en üst noktaya taşıyabilmek durumumuzu, puanımızı arttırmak. İleriki yıllarda 1., 2. torbalarda yer alabilmeyi sağlamaktır. Yöneticiler, teknik heyetimiz, sporcularımız çalışıyorlar. Bunu başaracağız” dedi.

Başkanımız Aziz Yıldırım: “Ibrahimovic gibi oyuncuları her zaman alabiliriz”

“Ibrahimovic gibi oyuncuları her zaman alabiliriz” diyen Başkanımız Aziz Yıldırım, “Messi, Ronaldo derken bu kalite de oyuncuların gelebileceğini ima ediyoruz. Bunların değeri 300 milyon Dolar veya Euro. Bunları alabilir misiniz? Alamazsınız. Paranız olursa alırsınız. Biz 300 milyon Euro’yu bulursak gider teklifimizi yaparız. Şartlar da uygunsa, onlar da kabul ederlerse gelirler. 14 milyon Euro Ibrahimovic’in yıllık bütçesi. 1 yıllık mukavelesi var, biteceğini hesaplarsanız bu tip oyuncuları her zaman alabiliriz. Talip olabiliriz iyi organize olursak. Ama bunun bir üstündeki daha genç yıldızlar, yani bunlar isimdir. Barcelona takımında, Real Madrid de ya da dünyanın diğer büyük takımlarında oynayan sporcular var. Biz bunları alabilmeliyiz. Yani bir Messi’nin değeri 300’dürde oradaki oyuncunun değeri 60’tır, 70’tir. İhtiyacımız vardır. Öyle oyuncular getirip kaliteli takım yapmalıyız. Yalnız Fenerbahçe mi? Hayır. Bütün Türk takımları yapmalıdır. Artık değerli basın, futbol kulüplerini aşağı değil, yukarı göndermelidir. Aşağı çekmeyelim. Karalamakla veya tenkit etmekle onlar günü kurtarıyorlar ama geleceği karalıyoruz” diye konuştu.

Başkanımız Aziz Yıldırım: “Bizimle beraber medya kendi üstüne düşen görevi yapacak”

Medyanın kendi üstüne düşen görevi yapması gerektiğini söyleyen Başkanımız Aziz Yıldırım, “Fenerbahçe’ye Rize’de kurşun sıkıldı, niye bulunmuyor? Biz ancak resmi mercilerle gidip konuşabiliriz, söyleyebiliriz ama buradaki güç basındır. Basın bunu alacak, inceleyecek. Takip edecek. Ne oldu? Ne zaman oldu? Ne kadar geçti? Sizler takip edeceksiniz. En son Mehmet Topal’ın meselesinde kurşun yorgun dediler kapattık hepimiz. Buraya oyuncu gelirken bunları okuyor. Tedirginlik veriyor. Bu tedirginlik yerli oyuncularda da var, yabancılarda da var. Yabancı buraya gelirken bunu soruşturuyor. O zaman gelme şartları zorlaşıyor. Bunu önlememiz, ortadan kaldırmamız lazım. Nasıl yapacağız? Bizimle beraber medya kendi üstüne düşen görevi yapacak. Sizden yardım ve destek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkanımız Aziz Yıldırım: "Bütün konuşmaları Giuliano Terraneo ve hocamız yapıyor"

Mehmet Topal hadisesinden sonra oyuncularla bir konuşma yapmadığını söyleyen Başkanımız Aziz Yıldırım, “Bütün konuşmaları Giuliano Terraneo ve hocamız yapıyor. Bu konulara girmedim. Emniyete gidip emniyette yaptığımız konuşmaları onlara anlatmak üzere hem Terraneo, hem Hasan Çetinkaya’ya söyledik. Onlar gidip anlattılar” dedi.

Son olarak, “Ülkede huzur, mutluluk için herkesi göreve çağırıyoruz. Bir şey söylüyorsak bilin ki muhakkak bilinçli söylüyoruz. Karşı çıkmak veya bir yeri karalamak için hiçbir cümle ya da kelime kullanmıyoruz. Fenerbahçe’nin büyümesi için hep beraber çalışıyoruz. Bakın oyuncularımız da geldiler, katkı verecekler” diyen Başkanımız Aziz Yıldırım sözü, Profesyonel Futbol Takımı oyuncularımızdan Volkan Demirel’e bıraktı.

Volkan Demirel: “İnşallah hep beraber daha güzel günler göreceğiz”

Söze, “Fenerbahçe Yandex’e destek olmaya geldik” diyerek başlayan Volkan Demirel, “Geçtiğimiz günlerde Bağdat Caddesi’nde böyle bir organizasyon olmuştu. Bugün de Ortaköy’deyiz. Başkanımız ve takım arkadaşlarımızla beraber yürüyeceğiz. Fenerbahçe’nin büyümesi için taraftarımızla beraber katkı sağlayacağız. Tabi ki en büyük destekçimiz taraftarımız olacak. İnşallah hep beraber daha güzel günler göreceğiz” şeklinde konuştu.

Volkan Demirel: “Hiçbir zaman milli takıma sırtımı çevirmem söz konusu değildir”

Milli takıma sırt çevirmesinin söz konusu olmadığını belirten Volkan, “Fatih hocama böyle bir cümle kurmuş olabilirim. Tamamen o anki şartlarda, o anki psikolojimle kurulmuş bir cümledir. Hiçbir zaman milli takıma sırtımı çevirmem söz konusu değildir. Ne zaman nerede görev verilirse milli takıma gidip elimden geldiği kadar o formayı hak etmeye, elimden geldiği kadar Türk bayrağını dalgalandırmaya çalışırım. Bunu herkes böyle bilsin. Böyle bir düşüncem olsa zaten sizleri bir araya getirmek veya kendi ağzımdan bunu dile getirmek kolay. Aklımdan böyle bir şey hiçbir zaman geçmedi. Evet, o günkü şartlarda bu olay yaşanmıştır ve kapanmıştır. Çünkü ben o sahada kalsaydım daha büyük olaylar olacaktı. Ben bunu Hırvatistan maçında yaşamıştım. Takım arkadaşım Egemen Korkmaz bana top atmak istemedi. Ben bunların yaşanacağını hissettiğim için o gün kendimi sahadan çektim. Daha sonrasında hiçbir şekilde bu konuyla ilgili ne arandım, ne konuşuldum ne de gündeme geldi. Fikrim de alınmadı. Sadece o günkü şartlarda söylediğim bir cümledir. Daha sonrasında böyle bir düşüncem olmadığını her yerde söyledim” dedi.

Volkan Demirel: “Ne zaman benimle görüşmek isterse görüşmek tabi ki isterim”

Ne zaman isterse Fatih Terim’le görüşeceğini belirten Volkan son olarak şunları söyledi: “Fatih Terim benim hocamdır. Bende emeği de vardır. Ne zaman benimle görüşmek isterse görüşmek tabi ki isterim. Ama tabi ki hocam sizinle görüşmek istiyorum deyip karşısına çıkmak biz futbolcular olarak yanlış olur. Her zaman biz onları bekleriz. Onlar bizi çağırdığı zaman icabet ederiz.”

Daha sonra Fenerbahçe TV mikrofonlarına konuşan Asbaşkanlarımızdan Önder Fırat, Fenerbahçe Yandex Browser’i bilgisayarlarına indirenlerin bunu sık sık kullanmalarını istedi. 

Önder Fırat: "Tüm enerjimizi, eforumuzu, her şeyimizi Fenerbahçe sponsorlarına destek olmak için veriyoruz"

Çalışmalara son hız devam ettiklerini söyleyen Asbaşkanlarımızdan Önder Fırat, “Başkanımız, Yönetim Kurulundan arkadaşlarımız, sporcularımız, arkadaşlarımız ve taraftarlarımızla tüm hızımızla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tüm enerjimizi, eforumuzu, her şeyimizi Fenerbahçe sponsorlarına destek olmak için veriyoruz. Kulüp bundan büyük kazanç sağlayacak. Başkanımız, her takımın taraftarından, her taraftan büyük sevgi ve saygı görüyor. Fenerbahçe Yandex Browser’ın her tarafta indirilmiş olmasından çok memnunuz. İnsanlar nasıl indireceklerini biliyorlar. Demek ki yaptığımız çalışma, harcadığımız efor boşa gitmemiş.  Ayrıca şunu gördük ki Galatasaraylı, Fenerbahçeli taraftarlar da Türk Sporuna katkı için Fenerbahçe Yandex Browser indirmişler. Bu bizi çok mutlu etti. İndiren sayısından çok mutluyuz. Şu ana kadar 525 bin kişi indirmiş  ama kullanım sayısı 250-300 bin. Yani indirenlerin bir kısmı kullanmamış. İndirenlerin sürekli kullanmasını istiyoruz. Günde 30-49 kez arama yapmalarını istiyoruz. Sadece indirmeleri yetmiyor. kullanmaları da gerekiyor” diye konuştu.

Fenerbahçe Yandex ve Hedef 1 Milyon Üye projelerimizin tanıtım gezisine katılan futbolcularımızdan bazılarının Fenerbahçe TV mikrofonlarına yaptığı açıklamalar ise şöyle:

Uygar Mert Zeybek: "Taraftarımızdan Fenerbahçe Yandex Browser kullanarak destek olmalarını istiyoruz"

“Yeni bir proje. Biz de bu projeyi desteklemek için Ortaköy’de esnaflarla birlikteyiz. Taraftarımızdan Fenerbahçe Yandex Browser kullanarak destek olmalarını istiyoruz.”

Hasan Ali Kaldırım: "Bizim için çok önemli bir proje"

“Bizim için çok önemli bir proje. Tüm taraftarlarımızı,  tüm camiayı gönül verenleri Fenerbahçe Yandex Browser ve Fenerbahçe Yandex Arama Motoru kullanmaya davet ediyoruz. Bu  gelecek sene gelirler anlamında kulübe çok önemli katkılar sağlayacak.  Herkesi kullanmaya davet ediyoruz. Kendimi örnek verirsem başka arama motorlarından değil sadece Fenerbahçe Yandex’i kullanıyorum ve internete Fenerbahçe Yandex Browser’dan giriyorum.”

Michal Kadlec: "Fenerbahçe Yandex Browser kullanın"

“Fenerbahçe Yandex Browser kullanın. Gerçekten çok güzel bir proje. Fenerbahçe ve Yandex’in güçlerini birleştirmesi çok güzel. Ben de internetteki aramalarımı Fenerbahçe Yandex’ten yapmaya başladım. Navigasyonda da Yandex’i kullanıyorum.”

Abdoulaye Ba: "Kulübümüzün geleceği açısından çok önemli"

“Yandex’in benim hayatıma önemli bir katkısı var.  Yandex navigasyonu İstanbul’da bir yere gitmek için kullanıyorum. Bizim günlük hayatımızda bize her alanda yardımcı oluyor Yandex. Fenerbahçe Yandex Arama Motorundan da istediğimiz bilgiye ulaşıyoruz. Çok güzel bir proje, kulübünü geleceği açısından da önemli.”

PAYLAŞ