Volkan Demirel Logo
26AĞUSTOS 2014

"Süper Kupa’yı Sonuna Kadar Hak Ettik"

Süper Kupa finalinde Galatasaray’ı normal süresi 0-0 eşitlikle sona eren müsabaka sonrasında penaltı atışlarıyla 3-2 mağlup eden Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncuları karşılaşmanın ardından Fenerbahçe Televizyonu’na konuştular.

Oyuncularımızın FB TV’ye yaptığı açıklamalar şu şekilde:

Volkan Demirel: “Önemli bir kupanın sahibi olduk”
“Biz kazandık. Tüm takım arkadaşlarımı tebrik ederim. Takım adına önemli bir kupaydı. Dışarıdan bir süper kupa finali gibi gözüküyor ama takım olarak kazanmaya inandık. Herkes mücadele etti. Onların net bir pozisyonu yok. Penaltılara kalması kendi adıma güzel oldu. Takım arkadaşlarım yoruldu ama güzel bir galibiyet oldu. Herkes farklı şeyler konuşuyor ama şu takıma güvensin herkes. Bizler karakterli insanlarız. Kaliteli insanlardan kurulu bir takımız. Ben bu kupayı da kızıma armağan ediyorum. Kızım bana uğurlu geldi. İnşallah da kupaları almaya devam edeceğiz."

Bekir İrtegün: “Galibiyette emeği geçen herkesi tebrik ederim”
“Güzel  bir akşamdı. Çok iyi oyandık. Oyun mantalitemizi sahaya yansıttık. Açıkçası kaybetsek herkes çok üzülürdü. Kupayı almak mutluluk verici. İyi futbol oynadık. Futboldan zevk aldık. Yapmak istediklerimizi sahaya yansıttık. Süper Kupa’yı aldık, ligdeki oyunumuzu etkileyecek bir galibiyet oldu. Bu anlamda çok mutluyuz. Herkes çok çalışıyor. Rakibi de iyi analiz yaptık, takım arkadaşlarıma ve hocalarımıza teşekkür ederim.” 

Michal Kadlec: “Maç boyunca iyi olan taraftık”
“Maç boyunca daha iyi olan taraftık. Maç penaltılara gitti ve kazandık. Bu harika bir duygu. Galibiyeti yaşamak güzel. Takımız çok güzel duygular yaşıyor. Tamamen işime konsantre oldum. Topu nereye vuracağımı biliyordum. Golle de sonuçlandırdım. Raul’u da dikkatle izledim. Konsantre bir şekilde penaltıyı attım.  Takımımız için sezona iyi bir başlangıç yapma adına iyi oldu. Tüm takım olarak  mutluyuz.”

Pierre Webo: “Hak ettiğimiz bit kupa oldu”
“Ben takımı ve İsmail Hocamızı tebrik ederim. Bu kupayı hak ettik. Önemli bir galibiyet ve kupa aldık. Mutluyuz.” 

Alper Potuk: “Unutamayacağım bir galibiyet oldu”
Başından sonuna kadar iyi oynadık. Pozisyon vermedik rakibe. Çok mutluyuz. Kupayı aldığımız için gururluyuz. Kaçırdığım pozisyon beni çok üzdü. Ofsayt diye hakeme baktım, hakem de oyunu gösterdi ve ben de bir anda topa vurdum. Maçı penaltılara gelmeden öncede bitirebilirdik ama unutulmayacak bir maç oldu”.

Caner Erkin: “Sezona kupa ile başlamak mutluluk verici”
“Maça iyi başladık ve sonuna kadar da öyle devam ettik. Pozisyonlara girdik. Galatasaray’a pozisyon vermedik. Çok iyi oynadık. Sezona iyi bir başlangıç yaptık. Bundan sonra da iyi oyunumuzu devam ettireceğiz. Taraftarımıza armağan ediyoruz. Kaçırdığım penaltıyı unutamıyorum.”

Selçuk Şahin: “Keyifli ve heyecanlı bir maçtı”
Güzel bir galibiyet oldu, iyi de mücadele ettik. 4-0  da bitebilecek bir maçtı. Keyifli ve heyecanlı geçti. Kupa koleksiyonumu genişletiyorum. İnşallah daha da çok kupa alacağız.” 

Emre Belözoğlu: “Üç kupalı bir sezon olsun”
Herkesi tebrik ederim. Hedefimizde 3 kupa var. İlkini aldık. Allah nasip ederse diğer ikisini de kaldıracağız. İyi bir ekip ruhu var. Hak ettiğimiz bir galibiyetti. Takım bugün elinden geleni yaptı. Herkesi tebrik ederim. Camiamıza hayırlı olsun. Herkes bilsin ki Fenerbahçe’nin Fenerbahçeliden başka dostu yok. Herkes bu dostluğun kıymetini bilsin. Biz yapmamız gerekeni yaptık. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuzda kimse önümüzde duramaz.” 

Gökhan Gönül: “Sezonu başladığımız gibi kupayla da bitirmek istiyoruz”
“Hayırlı ve uğurlu olsun. Sezona kupa ile başladık. İnşallah sezonu da kupayla bitireceğiz.”

Dirk Kuyt:  “Çok iyi bir oyun ortaya koyduk”
"Gerçekten takımımız çok iyi bir oyun ortaya koydu. Galatasaray'a karşı maçları 11 kişi tamamlayamıyorduk. Uzun zaman sonra Galatasaray'a karşı 11 kişi bir maçı tamamladık. Bu takımımız adına artılardan biriydi.”

PAYLAŞ