Volkan Demirel Logo
01OCAK 1753
Takım Yemeğimize Bu Kez The Market Ev Sahipliği Yaptı!

Takım Yemeğimize Bu Kez The Market Ev Sahipliği Yaptı!

Futbol Takımımızın gelenekselleşen Perşembe yemeğine eski asbaşkanlarımızdan Cihan Kamer ev sahipliği yaptı. Teknik heyet ve futbolcular Kuruçeşme’deki The Market isimli restoranda bir araya geldi. Yemekte yöneticimiz Serdar Erkan da hazır bulundu.

Cihan Kamer, Fenerbahçe Televizyonu’na yaptığı açıklamada takımımızı ağırlamaktan duyduğu mutluluğu aktardı. Kamer "Çocuklarımızı, takımımızı Fenerbahçemizi özlemiştik. Böyle güneşli güzel bir günde onları ağırlıyor olmaktan çok mutluyuz. Antalya maçı öncesi inşallah çocuklarımıza moral olur. Hoca her gün her saniye elinden geleni yapıyor ama biz de kendimizce motive ediyoruz. Hocamız benim dönemimde yoktu, kendisini çok tutuyorum. İnşallah bu şekilde finali göğüsleriz" dedi.

Hocamız Ersun Yanal da güzel ve içten ev sahipliği nedeniyle Cihan Kamer’e teşekkürlerini iletti; Ersun Yanal "Sayın Cihan Kamer eski ama eskimeyen bir yöneticimiz. Zaten hep futbolun içinde. Çok güzel, kaliteli bir mekan. Son derece özel yemeklerle bizi ağırladı. Biz bir büyük bir aileyiz. Bu duyguyu hep beraber yaşadık. Herkes çok mutlu. Böyle sosyal ortamlar bizim için keyifli. Güzel duygulu anlar yaşandı. Cihan Bey’e teşekkür ediyorum. Bir gün hep beraber katılımı daha yüksek bir yemekle yine bizi davet edecek" diye konuştu.

Ersun Yanal son günlerdeki futbol ortamını da değerlendirerek "Futbol herkesin çok keyif aldığı güzel bir oyun. Futbol dendiğinde herkesin içindeki heyecanı biliyorum. Ülkemizde bu futbol heyecanının, futbolun içindeki kaliteyle birleşerek kalması çok önemli.Talihsiz ve kısmetsiz bazı maçlar yaşıyoruz. Bu süreçte özellikle ben buradan geriye dönmek istemiyorum ama iki dost kulübün futbol adına ortaya koyduğu güzelliklerle Türk futbolunda önemli bir yerde olduğunu düşünüyorum. Son dönemde ortaya çıkan çok çirkin ve gereksiz bir tarzın yarattığı bu gerginliğin ayıklanması ve temizlenmesi gerekiyor. Futbol üç sonuçlu bir oyun, herkes bir birini yeniyor, herkes birbirine üstünlük kurmak için mücadele ediyor, onun karşılıklı olan saygısı ve sevgisi devam etsin ve futbol kazansın. Futbola olan ilgi arttıkça da hepimiz kazanacağız, Türkiye kazanacaktır" ifadelerini kullandı.

Hocamız, Antalyaspor maçına dair ise şunları söyledi:

 "Biz sezon başından beri aynı şeyi tekrarladık. Biz iyi ve kaliteli oyunculardan kurulu, birlikte olmaktan mutluluk duyan bir takımız. Duruşumuz, ligdeki pozisyonumuz ortada. Her maçta pozitif oyunumuzu ortaya koymak istiyoruz. Her maçın ayrı bir karakteristik özelliği var. Çok eksiklerimiz var ama biz sezon başından beri hep kadromuzun kalitesinden bahsettik. Sahaya çıkacak 11 oyuncumuz var, belki altyapıdan da birkaç oyuncumuzu da davet edeceğiz. Ne kadar galibiyet alırsak sezonu o kadar şampiyon olarak erken kapatırız"

Takım kaptanları Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel de Eski Asbaşkanlardan Cihan Kamer’in verdiği yemekten dolayı mutlu olduklarını belirtti. Mutfağa geçerek arkadaşları için et pişiren takım kaptanları gelenekselleşen Perşembe yemeklerinin takım birlikteliğini artırdığını vurguladı. Gündemi de değerlendiren Kaptan Emre Belözoğlu derbiyle alakalı hiçbir yere konuşmadığının altını çizerek "Kaybedilen 3 puan var. Ben takımın kaptanı olarak bu kayıpta en büyük sorumluluğu kendimde görüyorum. Takımımı orada yalnız bırakmamam gerekiyordu. Ortam ne olursa olsun, karşıdaki rakibin niyeti ne olursa olsun, bunu yapmamam gerekiyordu. Bundan dolayı herkesten özür diliyorum" şeklinde konuştu. Volkan Demirel ise "Herkesin yaptığı kendinedir, biz yolumuza devam ediyoruz, herkes yaptıklarıyla kalır" dedi.

Emre ve Volkan, MP Antalyaspor maçıyla ilgili düşüncelerini de paylaştı. Emre, zor bir karşılaşmanın kendilerini beklediğini ifade ederken Volkan ise "Onlar için de bizler için de önemli bir maç. Ancak onların durumu bizi, bizim durumumuz da onları ilgilendirmiyor. Biz iyi futbolla galip gelmek için mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı.


PAYLAŞ