Volkan Demirel Logo
30AĞUSTOS 2007

"Takımıma Güveniyorum"

Teknik direktörümüz Zico, Anderlecht maçı sonrasında bir açıklama yaptı. Zico, rakibimizin de maç içinde şanslar bulduğunu ancak takımızın gücünü ortaya koyarak maçtan galip ayrılmayı bildiğini kaydetti. Zico, şunları söyledi: "Rakip de biz de şanslar bulduk. Turu biz daha fazla istedik. Futbolcularımızın alınlarından öpüyorum Fenerbahçe'nin gücünü gösterdikleri için. Fenerbahçe'nin gücü vardır. Şampiyonlar Ligi'nde ne olacağını göreceğiz. Takımıma güveniyorum. İlk golü attıktan sonra 3 gol yenmesi gerektiğini biliyorduk. Goller vardı."

Zico, takımımıza ve oyuncularımıza güvendiğini dile getirdi ayrıca kaleci transferi ile ilgili sorulan bir soruya şu yanıtı verdi: "Ben takımıma güveniyorum. Şu anda kaleci takviyesi hakkında net bir durum yok. Volkan Demirel deneyimiyle kaleyi hak ediyor. Bu yükü kaldırır. Ben kaleci antrenörümüz Murat Hoca'ya Volkan Babacan'a güvendiğimi de söyledim."

Zico, hakkında çıkan transfer dedikodularına ise şu yanıtı verdi: "Ben hiçbir takımdan teklif almadım. Fenerbahçe'yi iki senelik sözüm var. 20 yıl boyunca Flamengo'yla sözümü tuttum. Udinese ve Japonya'da aynı şeyleri yaptım. Burada da aynı şey olacak. Sonrasını şu anda düşünmüyorum."

Yeni bir transfer yapılıp yapılmayacağı şeklindeki bir soruya Zico, "Her zaman bildiğiniz gibi başkanımızla transfer konularını konuşuyorum. İsimler konusunda oturup konuşuyoruz. Transfer sorularına sadece başkan cevap verecektir" diye konuştu.

Teknik direktörümüz Alex ile ilgili bir soruya ise "Alex sakatlıktan çıktı. Bu sakatlığından sonra sahaya girdiğinde belirli anlarda bu durumunu kafasına takıyor olabilir. Alex oyunu çevirebilen bir oyuncu. Anlayışlı olmak lazım. Aurelio'ya da çok ihtiyacımız vardı ama verdiği destek çok değerliydi" şeklinde yanıt verdi.

PAYLAŞ