Volkan Demirel Logo
19AĞUSTOS 2019
Teknik Direktörümüz Ersun Yanal: 28 kere yaptık, 29’uncuyu bekliyoruz

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal: 28 kere yaptık, 29’uncuyu bekliyoruz

Süper Lig’in ilk haftasında 5-0 kazandığımız Gazişehir Gaziantep maçının ardından yayıncı kuruluşa konuşan Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, sezona güzel bir başlangıç yapmanın verdiği mutlulukla her geçen gün daha iyiye giden bir Fenerbahçe izlettireceklerinin altını çizdi.

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, sözlerine şu şekilde başladı:

“Fenerbahçe için bugün güzel bir başlangıç, güzel bir gün. Takımımızın oyun iştahı, zevki ve keyfi bizim için önemliydi. Çünkü bizim bu sene ciddiyetimiz, şampiyonluk parolamız, söylemlerimiz bir yere oturmalı. Bunu bilerek hareket ediyoruz. Herkese şunu söyleyebilirim ki; bu takımın oyunu daha da iyileşecek, daha da tavan yapacak. Daha iştahlı oynayacağız. Eksiklerimiz var, eksikler her maçta daha da gözükecek. Tabii bir sürü sorunu olan bir rakibimizle oynadık. Rakibimize saygı duymalıyız. Ama bir yandan da özellikle oyuncuların oynama iştahlarına saygı duymalıyız ve bugün bizim ne bir mazeretimiz, ne bir bahanemiz olmadan bu yolda hep beraber Fenerbahçe’yi daha iyiye götürmek, Fenerbahçe’yi daha iyi oynatmak ve daha iyi mücadele ettirmek için var gücümüzle çalışacağız.”

Fenerbahçe’nin kendi genetiğindeki beklentileri ve istekleri yerine getirmek için takımdaki her oyuncunun bu bilinçle çalıştığını da ifade eden Ersun Yanal, “Geçen sene ile bu sene arasında şartlar ve koşullar çok farklı, çok değişik. Geçen seneki şartları ve koşulları Fenerbahçe yaşamaya alışık değil. Böyle bir sezon Fenerbahçe’nin genetiğinde yok ve böyle bir problem hiçbir zaman karşı karşıya kaldığı bir problem değil. Dolayısıyla geçen sene ile bu seneyi asla kıyaslamamak ve bu konuyu konuşmamak gerekiyor. Önümüzde bizi ilgilendiren kısım Fenerbahçe’nin kendi genetiğindeki beklentileri ve istekleridir. Biz çekincesi olmayan, beklentisi yüksek ve bu takımı daha iyi nasıl oynatırız onu düşünmek ve buna motive olmak zorundayız. Fenerbahçe’nin bütün oyuncuları da bunu düşünüyor ve buna konsantre oldu. Bu mücadelenin de çok daha başındayız. Biz, ayaklarımızı yere basıyoruz ve ne yapacağımızı biliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, yayıncı kuruluşun Volkan Demirel ile ilgili sorusu üzerineyse, “Sayın Başkanımızla ve yönetimimizle paylaştığımız bir konu. Bu bizim şu anda içerideki problemimiz.  Bunu konuşmanın yeri burası değil. Ama şunu net olarak söyleyebilirim: Volkan, Fenerbahçe için çok önemli bir oyuncuydu. Ama Fenerbahçe için hiçbir zaman da bir yere atılacak bir şahsiyet, kişilik değil. Bu günü ve zamanı geldiğinde bizim tarafımızdan da net bir şekilde ortaya konacak çok kısa bir süre içinde.” cevabını verdi.

BASIN TOPLANTISI

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, basın toplantısında da “Bugün rakibimizin sorunlarının olduğunu biliyorduk. İstediğimiz sonucu erken aldık. Bir bölümde tutuktuk. Oyuncularımız maçı kazanma arzularını ortaya koydu. Özlediğimiz önemli bir başlangıç yaptık." dedi. 

Ersun Yanal, şampiyonlukla ilgili gelen soru üzerine, "Zorlukları biliyoruz. Bunun için deneyimliyiz. Bu zorluklarla çarpışacağımız, yarışacağımız uzun bir maratona çıktık. Bu maratonu göğüsleyebiliriz. Bunu daha önce yapan, defalarca yapan bir kulübüz. 28 kere yaptık, 29’uncuyu bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Yıllık ücretinde yüzde 40 indirime giden futbolcumuz Alper Potuk'la ilgili de Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, "Taraftarımız, omuz omuza şampiyonluğa gitmemizdeki en büyük güçtür. Takımını seven bir grupla çalışıyoruz. Bunlardan biri de Alper Potuk. İnanılmaz bir fedakarlıkla bu kulüpten ayrılmak istemediğini söyledi. Futbol tarihinde görülmemiş bir fedakarlıkla kalmak istedi. Biz bunu ona teklif etmedik, kendisi istedi. Bu bizim için oldukça mutluluk vericiydi. Taraftarımızın ciddi şekilde destek ve şefkatine ihtiyacımız var. 12. adamın desteğiyle yürüdüğümüz hedefe daha hızlı koşacağız." dedi.

PAYLAŞ