Volkan Demirel Logo
14MAYIS 2013
Volkan Demirel Galatasaray Maçında Yaşanılan Olaylara Açıklık Getirdi

Volkan Demirel Galatasaray Maçında Yaşanılan Olaylara Açıklık Getirdi

Milli Kalecimiz Volkan Demirel, Fenerbahçemiz ile Galatasaray arasında 12 Mayıs Pazar günü  Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynanan maçta yaşanılan olayları ve Sabri Sarıoğlu’nun bugün yaptığı açıklama üzerine FB TV’ye konuştu.

Öncelikle, maçın ardından hayatını kaybeden Burak Yıldırım'ın ailesine baş sağlığı dileyen Volkan Demirel, “ Maç, derbi, o, bu, her şey gelip geçici. Başta bir kardeşimizi kaybettik. Çok üzgünüz. Keşke bunlar yaşanmasaydı ve kardeşimiz bizimle beraber olsaydı. Ailesine sabır diliyorum. Fenerbahçe camiası ve futbolcular olarak elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Her zaman yanlarında olduğumuzu bilsinler. Tekrar, tekrar başları sağolsun” dedi.

Ardından maç içinde yaşanan olaylara değinen Volkan, “Maça gelince de, yaşananları bende tasvip etmiyorum. Yanlış şeyler. Futbolun sadece saha içinde kalmasını ve güzel şekilde anılmasını isteyen ve dileyen biriyim. Ama tabi ki maçtan sonra yapılan karşılıklı açıklamalar ve daha sonra bugün arkadaşımızın yaptığı açıklama gerçekten beni, ben konuşmayacaktım aslında. Ben bugün buraya kendi isteğimle geldim. Konuşmayıp, susmaya devam edecektim. Çünkü siz ne söylerseniz söyleyin, insanlar bildiğini konuşuyorlar. Bende bugün gördüklerine ses, soluk olarak bir şeyler eklemek istiyorum. Tamamen maç içinde olanlar, maçın başlangıcından itibaren tamamen Galatasaray’ın bizi provoke etmesiyle başladı. Maç öncesinde “alkışlar mı? alkışlamazlar mı?”Maça geldikten sonra soyunma odalarındaki; sesler, şarkılar, söylemler. Sonra maç içerisindeki olan bir kaç durum. İlk yarıda yaşanan bir Hasan Ali Kaldırım pozisyonu var. Hasan Ali sessiz birisidir. Drogba, Eboue onun üzerine oynuyorlardı.  Ben takım arkadaşımı korumak amaçlı oraya gidiyorum. Volkan, “Drogba’ya saldırıyor” oluyor.  Tamamen çarpıtılıyor. Daha sonra devre arasında Gökhan’la Burak bir tartışmaya giriyor. Ben yine onları odalarına gitmeleri için uyarıyorum. Hasan ağabeyle aynı ortamlarda da bulunduk. Aynı koşullarda da mücadele ettik. Sonra yakınıma gelip, bana ters ters bakıyor. Daha sonra Şükrü ağabey, o da beni çok iyi tanıyor. Bana, “Sen buraya gelince değişiyorsun” diyor. Benim sadece “ağabey boş verin içeri girin dememden” kaynaklanan bir durumdu” ifadelerini kullandı

Sabri ile aralarında geçen olaya açıklık getiren Volkan, “Ve sonunda da maçın bitimine 5 dakika kalan Sabri’yle yaşanan olaylar var. Kale arkasına çıkan topta benim rakibi perdelemem hakkım. Çünkü zaman bizim lehimize işliyor. Tamamen sırtımı dönerek, topun çıkmasına izin verdim. Daha sonrasında arkadan beni itekledi. Ben, pozisyon gereği bir şey demedim. Topu aldım, kaleme geçerken, ellerini açmış bir şekilde bana bir şeyler söyledi. Ben de “ne diyorsun, ne yapacaksın” derken vücut vücuda temasımız oldu. Daha sonra benim boynuma sarıldı. Ben şunu söylemek istiyorum. Sabri açıklama da yapmış,” Volkan’ı tanımıyorum” diye. Beni tanıyıp tanımaması önemli değil. Beni tanıyan takım arkadaşları çok iyi bilir. Selçuk olsun, kaleci Muslera olsun ağızlarından hiçbir şey çıkmadı. Gökhan Zan olsun, bunlar benim ailecek görüştüğüm insanlar. Birkaç isim var. İsim de verebilirim. Eboue, Drogba, Riera, Melo. Sabri’nin ise oyuna tamamen provoke amaçlı girdiğini düşünüyorum. Taktik ve teknikle alakalı bir değişiklik olduğunu düşünmüyorum. Neticesinde o olaylar oldu. Yaşandıktan sonrada “Volkan’ı tanımıyorum” gibilerinden açıklamalar yapmış. Beni tanımasına gerek yok. Geçmişimde bir münakaşam olmamıştır, bundan sonraki hayatımda da olmayacaktır. Fatih hoca, Şükrü ağabey, Hasan ağabey, hem milli takımdaki arkadaşlarım, benimle daha önceki organizasyonlarda yer alan arkadaşlarım, yakın çevrem, beni bilen insanlar çok iyi tanır. Ben durduk yere kimseyle, dalaşmam, hakaret etmem. Yapmak gerekiyor mu, tabiî ki gerekmiyor” dedi.

Galatasaray maçının camia için öneminin altını çizen Volkan, “ Biz bu maça çok önem veriyorduk. Maç bizim için koskoca bir sezonun, Fenerbahçe taraftarını mutlu edebileceğimiz tek maçtı. Bu maça nasıl hazırlandığımızı, futbolcular, hocamız, Samandıra altındaki herkes çok iyi biliyor. Biz burada yenilirsek, çimcisinden, yemekhane çalışanına kadar herkes etkilenecekti. Bunu bilerek çıktık. Onlar tam tersine, bizle oynamak, dalga geçmek. Bizle dalga geçemezler tabi. Bütün her şeyi yapıp bizim burada ceza alarak, belki Şampiyonlar Ligi’ne gitmemizi engelleyerek, birçok nedenleri var. Biz bunları maçın öncesinde de biliyorduk. Şimdi de biliyoruz. Bana ne ceza gelir, bilmiyorum ama ben yaptığım hareketlerden dolayı hem Fenerbahçe taraftarından, hem futbolu seven, futbolu futbol için izleyen, futboldan çıkar beklemeyen insanlardan özür diliyorum. Ama diğer kesimden özür dilemiyorum. Beni tahrik eden, yolda giderken de herhangi birine bir şey deseniz o size bir karşılık verecektir. Ben bundan rahatsızlık duyduğum için dile getirmek istedim sizlerin aracılığıyla. Basını toplayıp, şov yapmaya da gerek yok. Herhangi bir yerde çıkıp adam gibi anlatsanız, herkes sizi anlar. Ben sadece bunları dile getirmeye çalıştım. Tekrar tekrar hayatını kaybeden kardeşimizin, arkadaşımızın ailesine baş sağlığı diliyorum” diye konuştu.

Bu olayların yaşanmasının iyi olmadığını bir kez daha tekrarlayan Milli Kalecimiz Volkan Demirel, sözlerini şu ifadelerle tamamladı:

"Fenerbahçe taraftarından bu yaptıklarımdan dolayı, sadece Fenerbahçe taraftarı için söylemiyorum, futbolu seven insanlar, futboldan çıkar beklemeyen insanlardan özürüm geçerlidir. Ama bunların yaşanması iyi olmadı. Yaşandı,  bitti, Uzaması da her iki tarafa zarar verecektir. "

PAYLAŞ