Volkan Demirel Logo
31ARALIK 2015
Volkan Demirel:

Volkan Demirel: "Şampiyonluğu Hak Ediyoruz"

Profesyonel Futbol Takımımızın Kaptanı Volkan Demirel, iyi savunma yaparak az gol yediklerini belirterek, her şeyin iyi gittiğini ve ne istediklerine bilen bir takım haline geldiklerini söyledi.

Fenerbahçe Televizyonu’nun sorularını yanıtlayan Volkan Demirel, 2016 Yılından beklentisinin şampiyonluk olduğunu ifade ederek, “Çünkü şampiyonluğu hak ediyoruz” dedi.


İlk olarak takımın az gol yediğini bunun de sezon sonunda çok büyük katkı sağlayacağını belirten Volkan Demirel,“Çok kaliteli oyunculara sahibiz. Geçen senelerde de isim olarak çok büyük futbolcular geldi ama bu sene isimler olarak, takım olarak hem de bütünlük olarak, çok iyi bir takım olduğumuzu düşünüyorum.  Bir kere iyi defans yapıyoruz. En önemlisi bu. Pozisyon vermiyoruz. Zaten yediğimiz gol sayısından da bu belli. Ben geçenlerde kendi kendime oturup düşündüm: 2 tane penaltıdan gol yemişiz, 2 tane yan toptan hatalardan dolayı -benim hatalarım diyebilirim-; gol yemişiz; 4, bakıldığında rakip takımın organize olup bize attığı gol sayısı 5 taneyi geçmez. Onun için iyi defans yaptığımızı düşünüyorum, hem kendi ligimizde hem de Avrupa Ligi’nde. Bu bizim için çok büyük bir artı ve inanıyorum ki bu bize sezon sonunda çok büyük bir katkı sağlayacak” dedi.

Takım olarak kalite ve oturmuşluğa sahip olduklarını belirten Volkan Demirel, “Eskiden isim olarak 1-2 tane futbolcu vardı aramızda. Mesela bir sezonda Roberto Carlos, bir sezonda Ortega, Anelka ama bu sezonda saydığınızda 3-4 tane, 5 tane hatta bütün takımın hepsi bir kalite ve oturmuşluğa sahip. Bu da bizim için artı avantaj. Ama bu da işte hep  beklentileri fazlalaştırıyor. Bence Türkiye Ligi çok zor bir lig. Diğer liglerde çok güçlü olan takımlar belki oynayabiliyor ama burada oynatmıyorlar; hem saha şartları olsun, hem bizim takıma bakış açıları olsun. Bu bizi zorluyor ve neticesinde az gol atabiliyoruz. Bunu biraz daha ileri götürmemiz lazım. Onun dışında ben her şeyin iyi olduğunu düşünüyorum. Başımızda bizi anlayabilen bir ekip var. Biz futbolcular olarak da onları anlıyoruz.  Ne istediğini bilen bir takım olduk. Umuyorum ki bu da bize sezon sonunda artı olarak yansıyacaktır” diye konuştu.

 

“Şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerliyoruz, tadını fazlalaştırmadan, dozunu da arttırmadan, azaltmadan. Şu anda takımın havası çok iyi belki taraftarlarımız daha farklı galibiyetler istiyor ama 1-0 olsun bizim olsun. Önemli olan 3 puan.  3 puan ala ala gidelim. Çok iyi bir ortamımız, arkadaşlığımız var. Yabancısıyla, yerlisiyle, hocasıyla biz bu işi inşallah götüreceğiz gibi geliyor” diyen Volkan Demirel, takıma yeni gelenlere adaptasyon sorunu yaşatmadıklarının altını çizdi. Volkan Demirel,  “Fenerbahçe takımına gelen her oyuncu, kendisini sanki burada uzun yıllardır oynuyormuş gibi hissediyor. Bizim içerimizde böyle bir arkadaşlık, böyle bir yakınlık var.  Biz transfer edilen her arkadaşımızı en kısa sürede içimize adapte etmesini biliyoruz. Bu gelenden değil de takımın ortamından kaynaklanıyor.  Tabii ki ara sıra olumsuzluklar, tartışmalar olacaktır. Evlilik gibi görüyorum ben bunu. Zaten bunlar olmazsa, başka bir sorun var demektir. O yüzden sorunlarıyla, mutluluklarıyla, güzellikleriyle, her şeyiyle beraber, hem gelen arkadaşlarımız kolay adapte oluyor hem de biz elimizden geldiği kadarıyla buranın büyüklüğünü anlatıyoruz. Hepsi sonuçta büyük yerlerden geldi ama gerçekten Fenerbahçe’nin Türkiye’deki büyüklüğü bence hiçbir yerdeki büyüklüğe benzemez.  Burası farklı bir yer, farklı bir ortam. Buranın havasını aldıkça, insanlar her şeyi daha çabuk, daha rahat anlayabiliyor” diye konuştu.

2016’dan beklentilerini de dile getiren Volkan Demirel, “2016’dan ilk beklentim; şampiyonluk, UEFA Kupası’nda yaşadığımız yarı finali belki final olarak, belki kupa olarak aşmak. Çünkü bunu yapabilecek bir kadro var. İnşallah bunları başarırız. Çünkü şampiyonluğu hak ediyoruz. Hak ettiğimizi alacağımızı da ben düşünüyorum.  Umuyorum da öyle olur” diyerek sözlerini noktaladı. 

PAYLAŞ