Volkan Demirel Logo
10KASIM 2013
Volkan:

Volkan: "Haftalardır Sahaya Koyduğumuz İyi Oyunumuzu Taçlandırdık"

Kalecimiz Volkan Demirel, haftalardır sahaya konan iyi oyunun taçlandırılması adına Galatasaray galibiyetinin çok önemli olduğunu söyledi.

Maçın ardından Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulunan Volkan Demirel, “Bugün güzel bir gün yaşandı. Sahada hiçbir olay yaşanmadı. Olması gereken bir maç oldu. Kazandığımız için mutluyuz. Rakip takımı da centilmen davranışından dolayı kutluyorum. Bizim çok istediğimiz bir galibiyetti. Haftalardır sergilediğimiz iyi oyunumuzu taçlandıracağımız maçtı. Belki futbol olarak iyi değildik ama oynanması gereken gibi oynadık. Başta Hocamızı ve takım arkadaşlarımı kutluyorum. Bu galibiyeti önce hocamıza, sonrasında da tüm Fenerbahçe camiasına armağan ediyorum. Galatasaray maçları her zaman bir bayramdır, bir sevinçtir ve beklenti her zaman farklıdır. Fenerbahçeliler olarak kazanmanın vermiş olduğu mutluluğu yaşayacağız” dedi.

Rakip takım adına çıkan penaltı kararını da değerlendiren Demirel, “Çizgi hakeminin vermiş olduğu bir karardı ve saygı duyuyorum. Penaltıyı kurtardığım için mutluyum. Kazanırken de, kaybederken de takım olarak hareket ediyoruz. Bu nedenle bugünkü galibiyette payı olan herkese tek tek teşekkür ederim. Herkes elinden geleni yaptı ve kazanmasını bildik” ifadelerini kullandı.

Penaltıyı kurtardığı için çok memnun olduğunu söyleyen başarılı kaleci, “Kaleci penaltıyı kurtarmaz, penaltı atılır. Ben her zaman bu terimi kullanırım. Bugün futbolcu atamadı, ben kurtarmadım diyebiliriz. Penaltıyı kurtardığım için ve bana güvenenleri mahcup etmediğim için çok mutluyum” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ