Volkan Demirel Logo
25EYLÜL 2010

"3 Yıllık Özleme Son Vermek İstiyoruz"

Profesyonel futbol takımımızın ve Milli Takımın başarılı file bekçisi Volkan Demirel, Beşiktaş maçında takımın sergilediği mücadele ile girilen gol pozisyonlarının geleceğe yönelik önemli mesajlar taşıdığına dikkat çekerken, "3 yıllık şampiyonluk özlemine bu sezon son vermek istiyoruz" dedi.

Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalar yapan Volkan Demirel, Beşiktaş maçındaki sakatlığının tedavisinin sürdüğünü belirtirken, "Maçın 10. dakikasında sert bir darbe aldım. Maçın başlarında dizim şişti. Ödemi indirdik ama bir bölümü duruyor. Hala da tedavisi devam ediyor. Darbeden kaynaklı ağrıları da dindirmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Takımın Beşiktaş maçında 3 puanı hakeden bir oyun sergilediğini dile getiren Volkan, "Beşiktaş karşısında çok iyi mücadele ettik. Bu sezon son periyoddaki en iyi futbolumuzu oynadık. Müthiş mücadelemiz vardı, kaçırdığımız goller vardı. Takımın bu kadar iyi mücadele etmesi, pozisyona girmesi, bu kadar sağlam ayakta durması bana göre ileriye dönük çok önemli ve güzel mesajlar taşıyor. Pozisyona giren, mücadele eden taraf bizdik. Zaten, maçtan sonra Beşiktaşlı oyuncular beraberliğe sevindi. Ben Fenerbahçe’nin hiçbir maçta deplasmanda, beraberliğe sevindiğini görmedim. Bu dikkatlerden kaçmamalı. 10 senedir buradayım, böyle bir şey hatırlamıyorum. Bu bizim mücadelemizin, oyuna hakimiyetimizin, 3 puanı hakettiğimizin düşüncesi ve göstergesidir"

Kasımpaşa maçının önemine dikkat çeken tecrübeli kaleci, "Takımımız artık istenilen futbolu sahaya yansıtmaya başladı. Şimdi bu oyunu skora yansıtmaya başlamamız gerekiyor. İnşaallah bu hafta da bunu başaracağız. Ben ligin ilk 2 haftasında da söylemiştim. Ligin henüz başındayız. Takımlar 7-8 haftada oturacaktır. Biz de idmanlar ve maçlardaki tempo, pozisyon sayısının artması işlerin yoluna girdiğinin en güzel göstergesi. Bundan sonra inşaallah daha emin adımlarla yürüyerek, sezon sonuna kadar en iyi mücadele ile şampiyon olmak istiyoruz. 3 senedir şampiyon olamıyoruz. Bu kadar ara vermemiştik şampiyonluğa... 3 yıllık özlemin daha fazla büyümemesi için tüm çabamızı sergileyeceğiz.

Fenerbahçe savunmasına bu sezon dahil olan Joseph Yobo’yla ilgili düşüncelerini de paylaşan Volkan, "Yobo’yu Kayseri maçında çok beğendim. Sakin, tecrübeli ve kendinden emin oynuyor. Nijerya milli takımının kaptanı ve İngiltere gibi bir ligde 200’e yakın maç oynamış.
Türkiye’deki lige, futbol anlayışına ve şartlara alışma süreci olabilir. Zamana ihtiyacı olabilir. Bekleyip görmek gerekiyor, tabii ki takıma katkısından şüphem yok. Formanın hakkını verecektir" ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ