Volkan Demirel Logo
17AĞUSTOS 2012
Açıklama

Açıklama

Bugünkü Sabah Gazetesi’nde yer alan "Ateşle Oynuyor" haberini hayretle karşılıyoruz.

Habere açıklık getirmek gerekirse;

Sağlık heyetimiz, sakatlıkları ve hastalıkları tespit edip, bunu gerekli tetkiklerle destekleyip, olası ihtimalleri ve olası tedavi yöntemleri hakkında oyuncularımızı bilgilendirmekte, oyuncularımız da evrensel tıp prensipleri doğrultusunda, kendileriyle ilgili kararları kendi iradeleriyle vermektedir.

Hiçbir oyuncumuza kendi rızası olmaksızın –zorla- operasyon yapılamaz ve yaptırılamaz. Bunun örneklerini, önceki dönemlerde Issiar Dia, Özer Hurmacı ve Gökhan Gönül ile ilgili tedavi süreçlerinde de görmek mümkündür.

Operasyon gereğinin ortaya çıktığı bu gibi durumlarda, oyuncularımızın kararları doğrultusunda, operasyon yapılmadığını, diğer tedavi yöntemlerine başvurulduğu yakından bilinmektedir.

Hastayı muayene etmeden, tetkikleri görmeden, ihtimaller üzerine yorum yapmanın, tıp etiğine uygun bir davranış olmadığını; sağlık gibi son derece önem arz eden ve özen gerektiren bir konuya, herkesin daha özenli yaklaşması gerektiğini de ayrıca belirtmek istiyoruz.

Milli Kalecimiz Volkan Demirel’in bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyor; tüm çabamızın bu doğrultuda olduğunu yinelemek istiyoruz.

Saygılarımızla,

Fenerbahçe Spor Kulübü

PAYLAŞ

ETİKETLER
AÇIKLAMA