Volkan Demirel Logo
18NİSAN 2010
“Bundan Sonra Her Maç Final”

“Bundan Sonra Her Maç Final”

Teknik Direktörümüz Christoph Daum, elde edilen bu Beşiktaş galibiyetinden sonra oynayacakları her maçın bir final olduğunu ve her maçı kazanmak zorunda olduklarını söyledi.

Maç sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalar yapan ve ilk olarak maçı değerlendiren Daum, "Maça çok iyi hazırlandık diyebilirim. İyi baskı kurduk ve kazanmayı hak ettik. İlk yarıda çok iyi oynadık ve bu devreyi önde bitirmeyi de fazlasıyla hak ettik, dolayısıyla maçı da kazandık. İkinci yarı içinse Beşiktaş'ı kutlamak isterim. Bu baskıda iyi oynadılar ve gol de atabilirlerdi. Kutluyoruz Beşiktaş'ı. Önemli bir derbiyi kazandık. Ancak tüm maçta iyi oynamadık. İkinci golü atabilseydik, daha çok rahatlayıp daha da güzel oynayabilirdik" diye konuştu.
Maçla ilgili teşekkürlerini de ileten Daum, "4 kişiye teşekkür etmek istiyoruz. Başta taraftarımız olmak üzere tabii. İnanılmaz bir atmosfer yarattılar. İkinci olarak takımımıza teşekkür etmek istiyoruz. İnanılmaz çaba gösterdiler. Teker teker her oyuncumuzu kutlamak istiyorum. 3. olarak; Alex'in golü mükemmeldi. Ona teşekkür etmek istiyoruz. Son olarak da kalecimiz Volkan'a teşekkür etmek istiyoruz. Penaltıyı kurtararak bizim kazanmamızı sağladı" diye konuştu.
Şampiyonluk hesaplarıyla ilgili olarak ise Daum, "Şu an hesap yapma zamanı değil. Öncelikle tüm Fenerbahçe camiası bu önemli galibiyetin tadını çıkartsın. Bu akşam herkes bu galibiyetin tadını çıkartsın. Daha sonra Kasımpaşa ile oynayacağımız zorlu maça hazırlanmak istiyoruz. Bundan sonra her maç final, her maçı ve bundan sonraki Kasımpaşa maçını kazanmak zorundayız" dedi.
Maç sonu bu galibiyeti kutlamalarının hakları olduğunu belirten Daum, "Galibiyeti maç sonunda taraftarımızla kutlamak takımımızın hakkıdır. Büyük baskı vardı oyuncularımızın üzerlerinde. Çok çok önemli bir derbi kazandık. 24 saat herkes sevinsin ve sonrasında da herkes Kasımpaşa maçını düşünsün" diye konuştu.

BASIN TOPLANTISI

Daum, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında ise ilk olarak maçı değerlendirdi. Daum, ''Çok önemli bir derbi galibiyeti aldık, çok mutluyuz. Diğer derbilere nazaran bugün sadece ilk yarı iyi oynadık. İkinci yarıda Beşiktaş performansını daha iyi sergiledi. İkinci yarıda Beşiktaş'ın gösterdiği performans iyiydi, onları kutlamak istiyorum. Bizim ikinci yarıda daha yapabileceğimiz çok şeyler vardı. Onları analiz edip, daha iyi yapmalıyız. Çok fazla top kaybına uğradık, daha fazla top tutmalıydık. Böyle olunca da çok fazla geriye gitmek zorunda kaldık. İkinci yarıda 1-0'ı korumak için sahaya çıktık, aslında ikinci golü atmak için oynamalıydık"diye konuştu.

 Alex'e özel olarak teşekkür eden Daum, "Dört önemli şey vardı. Birincisi taraftarımız mükemmeldi. İkincisi takımımıza teşekkür etmek istiyoruz. Süper bir ilk yarı oynadık. İkinci yarı iyi oynamadık belki, ama mücadele ettik. Özel bir teşekkür Alex'e gidiyor. Son olarak da Volkan Demirel'e teşekkür. Kurtardığı penaltıyla galibiyeti sağladı'' dedi.

Beşiktaş maçına her futbolcusunun ayrı bir baskı altında çıktığını bildiren Daum, ''Bunun için önemli bir galibiyet elde ettik. Bütün Fenerbahçe camiası 24 saat bu maçın galibiyetinin tadını çıkarsın. Sonra Kasımpaşa maçına hazırlanacağız'' dedi.

Hakem konusunda ise Daum, "Her hakemin bir gözlemcisi var. Ben Fenerbahçe takımının gözlemcisiyim. Benim görevim hakemi değil, kendi takımımı analiz etmek. Bu sezon boyunca hiçbir zaman hakemlerle ilgili bir şey söylemedim. İlk maçta penaltımız verilmedi, orada da bir şey söylemedim. Burada da bir şey söylemek istemiyorum. Böyle maçlarda hakem olmak kolay değil. Maçtan sonra birçok yorum yapılacaktır. Tabii bizim için çok kolay; televizyonun önüne geçip izlemek. Hakemler en iyi şekilde bir maçı yönetmek için maça çıkıyorlar. Futbolun özelliği de o zaten. O anda verilecek karar yanlış olabilir. Bu sezon aleyhimize verilen kararlar vardı, ama futbolun özelliği bu zaten" diye konuştu.

Daum, Kulübümüzün hakemlere yönelik açıklamalarından sonraki süreçle ilgili bir soru üzerine ise "Yakaladığımız galibiyet sürecini yönetimin açıklamalarına bağlamak çok yanlış olur. Sezon başında 8'de 8 yaptığımızda öyle bir şey duydunuz mu? Sezonun tümünü görmek lazım. Birçok pozisyonda şanssızdık. Her zaman tüm sezona bakmak lazım, sadece son haftalara değil. Biz her zaman hakemlere sonsuz destek vereceğiz. Aslında hakemleri kutlamak gerekiyor. Çünkü yapılan eleştiriler inanılmaz bir baskı yaratıyor. Buna bakarsak gerçekten iyi performans sergileyip, iyi maçlar yönetiyorlar. Kutlamak istiyorum" diye konuştu

Daum, gelecek hafta oynanacak Galatasaray-Bursaspor maçıyla ilgili yöneltilen bir soruya ise, "Her takım önce kendini düşünür. Şampiyonlar Ligi'ne katılmak diye bir şey var. Birinci olan Şampiyonlar Ligi'ne direkt gidiyor, ikinci olan elemeleri oynayacak. İlk iki olan takımlar Şampiyonlar Ligi için mücadele ediyor. Birinci olmak daha özel, şampiyon olacaksınız çünkü. Birincilik ve ikincilik için 4 takım savaşıyor. Sezon sonuna kadar 4 takım savaşacak. Hiçbir takım adına sezon sonuna kadar hediye edilecek bir şey yoktur. Bursaspor halen avantajlı bir durumda. Ama biz maçlarımızı kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Bugünkü grafiği değiştirmek istiyoruz. Herkes kendi kulübü için oynar" diye cevap verdi.

 

PAYLAŞ

ETİKETLER
“BUNDAN, SONRA, HER, MAÇ, FİNAL”