Volkan Demirel Logo
18NİSAN 2010
“Kazanıp Bekleyeceğiz”

“Kazanıp Bekleyeceğiz”

Kalecimiz Volkan Demirel kurtardığı penaltı pozisyonunu anlattı ve gelecek hafta Kasımpaşa maçını kazanıp, rakiplerinin maçını lider olarak izleyeceklerini söyledi.

Beşiktaş karşısında kritik bir penaltı kurtarışına imza atan Volkan Demirel, maç sonrası yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada ilk olarak bu pozisyonu anlattı. Volkan Demirel, "Benim gördüğüm kadarıyla penaltı değildi pozisyon. Ama hoca sanırım bir önceki pozisyonun etkisinde kaldı ve penaltı verdi. Bence penaltı kurtarılmaz atılır. Ben de bir köşeyi seçtim ve kurtardım. Önemli olan 3 puandı ve kazandık" dedi.
Genel olarak maçı da değerlendiren Volkan Demirel, "Maçta erken gol bulduk ve iyi oynadık. Ama ikinci yarıda iyi oynamadık. Bunda biraz skoru koruma hissi de vardı. Defansa çekildik ve uzun toplarla çıktık sadece. İlk yarıda golü de bulunca kontrol bizdeydi, sonuçta kazanmayı da bildik. Sonuçta bu bir derbi ve çok önemli bir maç. İkinci yarı 2-3'ü bulmalıydık. Baskı altında oynadık ve bir gol atsalar her şey değişebilirdi. Yakaladıklarımızı atmamız lazım" diye konuştu.
Ligde son haftalara gelindiğini belirten Volkan Demirel, "Sonuçta bu güzel taraftarımıza teşekkür ediyoruz. Ligde artık sona doğru geliyoruz. Biz rakibin ne yapacağını bekliyoruz. Haftaya biz daha önce oynayacağız ve kazanıp liderlik koltuğuna oturarak onların maçını bekleyeceğiz" diye konuştu.

BASIN TOPLANTISI

Volkan Demirel, maç sonrası düzenlediği basın toplantısında ise şunları söyledi:

"Erken bulduğumuz golle oyuna ilk yarıda ağırlığımızı koyduk. İkinci yarı aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Son zamanlarda oynadığımız futbol yoktu. Derbinin verdiği stresten de olabilir. Gol yememeyi düşündük. Attığımız golle galip gelmesini bildik. Önümüzdeki maçlara bakacağız. Yarışın sonlarına doğru geliyoruz. Kasımpaşa maçında, biz Bursaspor'dan önce oynayacağımız için liderlik koltuğuna oturacağız ve haftayı öyle bitireceğimizi düşünüyorum"

Bir takım olduklarını vurgulayan Volkan Demirel, "Bireysel değerlendirmek istemiyorum. Biz bir takımız. Ben kurtarmışım, başkası gol atmış. Bunlar sezon içinde yaşanan şeyler" dedi.

Bilica'nın pozisyonunun penaltı olmadığını, hakemin Lugano'nun pozisyonunun etkisi altında kalarak Bilica'nın pozisyonuna penaltı kararı verdiğini söyleyen Volkan Demirel, "Kurtarışımdan sora gidip hakeme bunu söyledim. 'Etkisi altında kaldın' dedim. 'Gördün mü?' dedim. Ardından da sarı kart gördüm. Hakem için fazla konuşmaya gerek yok" dedi.

PAYLAŞ