Volkan Demirel Logo
28MART 2013
Volkan Demirel:

Volkan Demirel: "Jübilemi Fenerbahçe’de Yapmak İstiyorum"

Fenerbahçemizin ve Milli Takımımızın başarılı file bekçisi Volkan Demirel, bugüne kadar sözleşmesi konusunda Kulübümüz ile kendisi arasında hiçbir sorun yaşanmadığını, bundan sonra da yaşanmayacağını söyleyerek, futbol hayatını Fenerbahçe'de sürdürüp, jübilesini de bu forma altında yapmak islediğini söyledi.

Volkan Demirel gerek performansı, gerekse Kulübümüz ile ilişkileri hakkında medyada yer alan haberlere ilişkin Fenerbahçe Televizyonu'na açıklamalarda bulundu.

Dünya Kupası'na katılabilmek için elimizden geleni yapacağız

Sözlerine A Milli takımımızın 2014 Dünya Kupası elemelerinde grubunda Macaristan ile karşılaştığı ve 1-1'lik skorla sahadan ayrıldığı mücadeleyi değerlendirerek başlayan Volkan Demirel, "Macaristan maçında istediğimiz sonucu alamadık, matematiksel olarak şansımızın devam ettiği ve imkanlarımızı sonuna kadar zorlayacağımız bir dönem söz konusu. Elimizden geldiği kadar Milli Takımı Dünya Kupası'na götürmeye çalışacağız. Bunun için de elimizden geleni yapacağız. Milli Takıma hizmet eden herkes başarılı olunması için her şeyin en iyisini yapacaktır. İstediklerimiz başarabileceğimize inanıyoruz. Çünkü başarabilecek bir güçteyiz. Kaliteli bir kadromuz var, yetenekli oyunculardan kurulu bir milli takımız" şeklinde konuştu.

Maç yoğunluğu futbolcunun kendini geliştirmesi için bir fırsattır

Başarılı kaleci, maç yoğunluğunun bir futbolcunun kendini geliştirmesi için önemli bir fırsat olduğunu dile getirirken, "Çok sık maç oynayan arkadaşlar için dinlenme fırsatı söz konusu. Ancak ben her zaman için çok sayıda maç oynamaktan yanayım. Açıkçası kendimi bu şekilde daha iyi hissediyorum. Maç oynamak her zaman bir tecrübedir. Oyununuzu geliştirmiş olursunuz. Tabii çok yorulan, efor sarf eden ve dinlenmeye ihtiyacı olan arkadaşlar için de milli takım arasının iyi olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Sözleşme konusunda hiçbir zaman sıkıntı yaşamadım

Son dönemlerdeki performansı hakkında ve Kulübümüz ile kendisi arasında bir takım sorunların olduğuna yönelik çıkan haberlerin doğru olmadığını söyleyen Volkan Demirel, "Benim her zaman söylediğim bir şey var: Duyulanlara inanın. Benim ağzımdan çıkmayan hiçbir şeye inanılmamasını istiyorum. Hem sözleşmemle alakalı, hem yüzümün asıklığı ile ilgili hem de performansıma yönelik yani her şeyimle alakalı çokça haber okudum. Öncelikle sözleşmemle ilgili duruma değinmek isterim. Sözleşme ile ilgili hiçbir sıkıntı yoktur. Şu anda önümüzde 3 hedef var (Avrupa Kupası, Türkiye Kupası ve Lig Şampiyonluğu) ve hiçbir şeyin bu hedeflerimizin önüne geçmesini istemediğimiz için açıklama yapmadık ama en kısa zamanda gerekli açıklama yapılacaktır. Ben bugüne kadar Fenerbahçe Spor Kulübü ile sözleşmem konusunda bir sıkıntı yaşamadım, bundan sonraki dönemde de yaşanmayacaktır. Öncelikle bunu herkesin bilmesini isterim. Her zaman söylediğim bir şey var; 'Jübilemi Fenerbahçe'de yapmak istiyorum' diye. İnşallah da Allah bu fırsatı bana verecektir. Kulübüme yararlı olacak şekilde futbol hayatımı devam ettirip, en güzel şekilde de jübilemi yapmak istiyorum. Bu nedenle bu tarz haberlerin yapılmamasını isterim. Mutsuzluğuma ya da yüzümün asıklığına gelince; beni değerlendirirken maçlardaki ruh halime göre değerlendiriyorlar. Önceden maçtan sonra mikrofonlara konuşan bir Volkan vardı ve her şeyi açık yüreklilikle dile getiriyordum. Ancak Ligin ikinci yarısı itibariyle Antalya kampında verdiğim röportajdan sonra konuşmama kararı aldım. Bunun nedenini de zamanı gelince açıklayacağım" dedi.

Fenerbahçe kalesini en iyi şekilde koruyacağım

Sözlerini sakatlığına yönelik yaptığı açıklamayla noktalayan Volkan Demirel, "Geçmişe nazaran şu an çok daha iyi bir durumdayım. İki omzum da çok iyi durumda ama baktığınızda, gol yendiğinde konuşulan şey kalecilerin performansıdır. Evet, gol ya da goller yeniliyor ama bunun da sebebi olarak da performansımdaki düşüş ya da yüzümün asıklığı gösteriliyor. Ancak herhangi bir sorunum yok. Bazı maçlarda kötü bir oyun sergileyebilirim ama elimden geldiği kadar bunları düzeltmek için çalışıyorum. Genel olarak çok büyük bir hata ya da çok büyük bir performans düşüklüğü görmüyorum. Elimden geldiği kadar Fenerbahçe kalesini korumaya ve Fenerbahçe formasını layıkıyla taşımaya çalışacağım" diye konuştu.

PAYLAŞ